Kohtumine Riismaa ja Veidemani klubide vahel vajas kaht lisaaega

Joonas Riismaa
Joonas Riismaa Autor/allikas: FIBA

Itaalia esiliigas toimusid pühapäeval viimased vahegrupimängud ja võistlustules olid ka viie eestlase koduklubid. Rain Veidemani, Joonas Riismaa, Hugo Erkmaa ja Arnold Miti koduklubid hakkavad play-off'is võitlema koha eest kõrgliigas, Mikk Jurkatamme jaoks on hooaeg lõppenud.

Tugevuselt kolmanda vahegrupi viimases voorus läksid vastamisi Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket ja Rain Veidemani tööandja Mantova Stings. Kahe lisaajaga mängu võitis kodumeeskond Pistoia 86:78 (14:15, 13:17, 20:16, 13:12, 14:14, 12:4), vahendab Korvpall24.ee.

Mõlemad eestlased alustasid kohtumist algviisikus. 38 minutit väljakul viibinud Riismaa viskas kaheksa punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/3, vabavisked 2/4), võttis neli lauapalli, andis neli korvisöötu, blokeeris ühe vastaste viske ja tegi kaks pallikaotust, enne kui ta viie veaga pingile langes. Veideman sai väljakul olla 34 minutit, kuid punktiarvet avada ei suutnud, eksides kõigil neljal kaugviskel. Eesti koondislase arvele kogunes neli lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, kuus pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Arnold Miti leivaisa Chieti Basket 1974 kaotas tugevuselt teise vahegrupi viimases voorus kodus Treviglio Blu Basketile 55:83 (21:19, 10:25, 11:23, 13:16). Mitt mängis seitse minutit ning ei olnud täpne neljal kahepunktiviskel, aga võttis maha ühe lauapalli.

Tugevuselt kolmandas vahegrupis sai viimases voorus võidu kirja ka Mikk Jurkatamme koduklubi Cento Benedetto XIV, kes alistas külla sõitnud Piacenza Assigeco 73:59 (22:13, 21:20, 19:14, 11:12). Jurkatamm kogus neli punkti ja seitse lauapalli.

Samas vahegrupis kaotas Hugo Erkmaa koduklubi Trapani võõrsil Ravenna Basketile 59:85 (15:20, 17:26, 15:30, 12:9). Erkmaa mängis 18 minutit, mille jooksul viskas kolm punkti, hankis kaks lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu.

Nii Pistoia Basket, Mantova Stings kui ka Trapani osalevad põhihooajajärgses play-off'is.