Legendaarse vormel Estoniaga saab taas tulla Eesti meistriks

Legendaarse vormel Estoniaga saab taas tulla Eesti meistriks
Legendaarse vormel Estoniaga saab taas tulla Eesti meistriks Autor/allikas: EAL

2021. aastal toimuvad Eesti meistrivõistlused ajaloolistele vormelautodele, mitmel varasemal aastal on võisteldud Eesti karikavõitja tiitlile.

Möödunud aastal osales Eesti karikavõistlustel kahes ajalooliste vormelite klassis kokku 14 sõitjat. Mullu võideti sari Eastern ja Mondial klassis Estonia-21-10-ga, Easternil oli parim Jaak Kuul, Mondialil Andris Grikis, kirjutab Delfi Sport.

Meistrivõistluste kavva kuulub üks võistlus Riias ja kolm Eestis, etappe on kokku kaheksa, igal võistlusel toimub kaks sõitu. "Eelmisel aastal oli ajalooliste vormelite Eesti karikasarjas samuti kaheksa etappi ja need kõik olid tõsised võidusõidud - huvitavad ja pingelised," rääkis ajalooliste vormelite eestvedaja Jaak Kuul "Sügisesel võidusõidul oli Eestist üheksa autot stardis tolle hetke võimalikust 12-st."

Meistrivõistlused on lahtised ehk Eesti meistriks võib tulla ka mõne muu riigi kodanik. "Ootame lätlaste, leedulaste ja teistegi väliskülaliste osavõttu," sõnas Kuul, kelle andmetel on Eestist sarja lisandumas kolm või neli autot. "Ka Lätist tuleb sõitjaid juurde."

Ajalooliste vormelite sari sobib inimesele, kellele meeldib ise autot ehitada.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: