Kristin Kuuba teenis Poolas karjääri tähtsaima turniirivõidu

Kristin Kuuba Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit

Eesti sulgpallur Kristin Kuuba (BWF 54.) võitis Poolas lõppeva BWF International Challenge kategooria turniiri.

Finaalis kohtus Eesti esireket India mängija Tanya Hemanthiga (BWF 462.), kes andis Kuubale esimeses geimis korraliku lahingu. Vastane saavutas esimese geimi alguses 9:4 eduseisu, Kuuba vähendas kaotusseisu küll ühepunktiliseks, kuid pausile pidi eestlanna minema 9:11 kaotusseisus.

Pärast pausi tegi Kuuba seisul 13:17 spurdi ja läks mängu juhtima 19:17. Eestlannal oli esimeses geimis kasutada neli geimpalli, millest ühe ka realiseeris, võites finaalmatši esimese geimi 24:22.

Teist geimi alustas Hemanthi taas natukene paremini, minnes juhtima 6:3. Kuuba surus pärast seda aga oma mängu peale ja läks pausile eduseisus 11:9. India sulgpallur suutis vahe vähendada ühepunktiliseks, aga sellest ei piisanud. Edasi võitis Kuuba kindlalt punkte ja seisul 20:14 kasutas edukalt ka oma matšpalli ära. Nii võitis eestlanna esimese BWF International Challenge kategooria turniiri seisuga 24:22, 21:14.

Eesti esinaispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 53.) jäid jagama kolmandat kohta.