Karjääri parimat turniiri tegev Kristin Kuuba jõudis Poolas finaali

Kristin Kuuba Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti sulgpallur Kristin Kuuba (BWF 54.) pääses Poolas toimuval BWF International Challenge kategooria turniiril finaali.

Kuuba kohtus poolfinaalis India mängija Sri Krishna Priya Kudaravalliga (BWF 128.). Mängu avageimi esimene pool möödus tasavägiselt, pausile suutis eestlanna minna eduseisus 11:10. Geimi teises pooles haaras Kuuba ohjad enda kätte ja kindlustas geimi võidu seisuga 21:15.

Teises geimis jätkus punkt-punkti mäng ning pausile läks Kuuba taas 11:10 eduseisus. Kudaravalli hoidis ennast mängus kuni seisuni 14:14, pärast mida tegi eestlanna lõpuspurdi ja alistas vastase kindlalt 21:15, 21:15. Finaalis kohtub Kuuba 17-aastase India mängija Tanya Hemanthiga (BWF 462.). Kuuba pole varasemalt sedavõrd kõrge kategooria turniiril finaali jõudnud.

Hilisõhtuses mängus läksid pääsed finaali püüdma Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 53.), nende vastasteks olid poolatarid Zuzanna Jankowska ja Anastasia Khomich. Esimene geim oli ülimalt tasavägine ja kumbki paar ei suutnud suurt eduseisu saavutada, mängijad läksid pausile poolataride eduseisus 11:9.

Pärast pausi jätkus mäng samas rütmis, seisul 17:17 olid võiduvõimalused mõlemal paaril võrdsed, kuid geimi lõpus näitasid poolatarid kindlat mängu ja võitsid esimese geimi 21:18.

Teine geim algas Marrani ja Rüüteli jaoks keerulisemalt, kui nad jäid kaotusseisu 4:8. Eesti esipaar hoidis närvi külmana ja nii mindi pausile eduseisus 11:8. Geimi teises pooles hoidsid eestlannad eduseisu ja viisid mängu otsustavasse geimi seisuga 21:16.

Kolmas geim algas samuti punkt-punkti mänguna, Poola paar tegi neljapunktilise spurdi, tuues tabloole seisuks 12:7. Marran ja Rüütel vastasid kohe enda neljapunktilise spurdiga ja suutsid vahe vähendada ühepunktiliseks. Otsustava geimi lõpp osutus taaskord pingeliseks, kuid eestlannadel tuli vastu võtta napp kaotus 18:21, 21:16, 18:21. Sellega jäävad Marran ja Rüütel jagama kolmandat kohta. Finaalis kohtuvad poolatarid võistlustel esimest asetust omavate türklastega Bengisu Ercetini ja Nazican Inciga (BWF 42.)