Kevadised suured välismaratonid lükkuvad edasi

Jooksjad 2019. aastal Londoni maratoni stardiootuses
Jooksjad 2019. aastal Londoni maratoni stardiootuses Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Hetkel on alles oktoobri lõpp, aga juba planeerivad mitmed jooksuvõistluste korraldajad aktiivselt järgmise aasta spordisündmusi. Kuigi keegi ei tea, mida järgmine kevad tuua võib, tegelevad paljud välismaratonide korraldajad riskide maandamisega, lükates kevadeks kavandatud võistluseid sügisele.

Suurematest kevadistest maratonidest on edasi lükatud juba nii Londoni, Tokyo kui Bostoni maratonid. Traditsiooniliselt aprillis toimuva Londoni maratoni leiab kalendrist 3. oktoobrilt, tavaliselt veebruari lõpus või märtsi alguses toimunud Tokyo maraton on edasi lükatud samuti oktoobrisse, uueks toimumiskuupäevaks on 17. Oktoobrisse on tõstetud ka maailma vanim, järgmisel aastal 125. korda toimuv Bostoni maraton, kirjutab Marathon100.com.

Eestlaste seas populaarne Barcelona maraton ei toimu tuleva aasta märtsis, vaid hetke plaanide järgi hoopis 7. novembril. Aprillikuine Viini maraton on tulekul 12. septembril.

Stockholmi maraton on seni kalendris olnud 5. juunil, kuid korraldajad on juba teada andnud, et võistluse alternatiivne toimumiskuupäev on 9. oktoober.

Maikuine jooksukalender on aga endiselt väga tihe ehk 15.-16. mai nädalavahetusel on tulekul nii Helsingi, Riia kui Kopenhaageni maratonid.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: