Mudaga võidelnud ja okastraati lennanud Eesti rattur pälvis Türgis esikoha

Peeter Pruus
Peeter Pruus Autor/allikas: facebook.com/peeter.pruus.9

Eesti valitsev meister Peeter Pruus (Torpado-Südtirol-International) võitis Türgis Sakaryas toimunud UCI maastikurattamaratoni (80,5 km).

Teisele kohale sõitis ennast kohalik rattur Onur Balkan ja kolmas oli Shakir Adilov (Kasahstan). Võistluse keskmiseks kiiruseks oli 18,12 km/h.

"Stardis oli suhteliselt vähe mehi, ligi 40, ning neist lõpetas vaid 20. Terve öö oli vihma sadanud, mis tegi raja päris hulluks. Sõit algas kenasti ja kuni esimese tõusuni olime kuuekesi eest ära, pärast seda hakkas ebareaalne mudamöll peale," kirjeldas Pruus. "Esimesed laskumised sai rattaga küll veel rattaga, aga tavapärast kontrolli selle üle enam polnud. Kui jõudsin juba järgmisele laskumisele, siis olid mõlemad rattad muda/savi tõttu blokeeritud ja pidin alla kõndima ning proovisin lihtsalt kuidagi liikuda. Ratta puhastamine toimus puupulkade ja kätega, et see üldse liikuma saada. Sealt laskumisest saingi juba üksi minema, sest suutsin ratta kiirelt mudast puhtaks saada. Järgmisel tõusul kordus sama: ratas oli tavapärasest vähemalt kaks korda raskem ja muda oli juba igal pool ning kleepus vastikult."

"Seisin ja liikusin vaheldumisi ning samal ajal puudus mul igasugune ülevaade rajal toimuvast ja vahedest teiste sõitjatega. Muidu pidi võidusõidul olema 3 x 30 km pikkust ringi. Laskumised olid ikka väga hullud ja asi oli rattasõidust juba üsna kaugel. Kusagilt leidsin vett, et oma ratast puhastada selleks, et üldse liikumist jätkata. Seejärel tuli üks kiirem laskumine, mis algas kruusaga, aga läks seejärel mudaseks, mistõttu kaotasin ratta üle kontrolli ja lendasin läbi okastraadi võssa," jätkas Pruus. "Õnneks oli tegemist õnneliku õnnetusega, sest ma ise jäin terveks, rebenesid vaid mu riided. Sealt edasi kulgesin joogipunkti, mis oli juba õnneks asfaldi peal. Seal sain korraldajatelt teada, et trassi muudeti lühemaks, mis oli ilmselgelt ainuõige otsus. Sealt suundusin otse finišisse ja selgus, et olin esimene lõpetaja. Enamik rattureid loobus ja tuli rajalt maha, ajalimiidis lõpetas vaid seitse ratturit. Võin julgelt väita, et tegemist oli minu elu kõige ekstreemsema sõiduga. Liikumise aeg näitas nelja tundi ja kuut minutit, aga lõppaeg oli 4.26.26 ehk 20 minutit läks kuhugile mujale. Hooaja lõpust ja puhkusest lahutab mind vaid üks võidusõit," võttis Pruus sõidu kokku.

Naiste klassis startinud Janelle Uibokand katkestas võistluse. Esikoha pälvis leedulanna Katazina Sosna. Nädala lõpus sõidetakse Türgis Sakaryas MM.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: