Libero rolliga harjuv Anu Ennok: see üleöö ei tule

Eesti võrkpallinaiskonna libero rollis mängib sel suvel Anu Ennok. Varasemalt koondises nurgaründaja kohal mänginud Ennok on hakanud end uues ametis juba mugavalt tundma, kuigi vanad harjumused löövad aegajalt veel välja.

28-aastane Anu Ennok on olnud aastaid Eesti naiskonna üks põhikoosseisu nurgaründajatest. Sellel koondisesuvel on ta olnud koondises uuel positsioonil, libero kohal, seda ühelt poolt vigastatud õla tõttu ja teiselt poolt liberote puuduse üle praeguses koondises. Varasemast ajast Anu Ennokil väga palju libero-kogemust kaasa võtta ei ole.

"Mõni mäng on olnud libero rollis erinevatel põhjustel, aga niimoodi trenni teha sel positsioonil ja kõik uued liikumised ära õppida, see on täitsa uus," tunnistab Ennok. "Õlg on vaikselt taastumas ja lihtsalt kuna koondisel ei olnud kedagi panna sinna positsioonile ja valmistusime mängudeks, siis oli plaan, et saan suvel niimoodi oma õlga ravida ja koondist ka aidata. See sobis ilusti plaanidesse."

Positsioonide ülesanded on nurgaründajal ja liberol kardinaalselt erinevad, seetõttu kulub aega harjumiseks, vanad asjad on tugevasti lihasmälus ja tahavad aegajalt esile tulla.

"Ma arvan, et need kes mind jälginud on ja võrkpalli teavad, [saavad aru], et mul need liikumised palli peale on automaatselt sees. Eks ma olen nüüd üritanud sellest lahti saada ja selle eesmärgiga treenida. See niimoodi üleöö ei tule. Nüüd on see asi natuke rahulikum, alguses tahtnuks ise lööma minna."

Praeguses seisuga jätkab Anu Ennok libero kohal ka järgmises koondiseaknas, jaanuaris. Hetkel tunneb ta end uues ametis mugavalt, sest kuigi tegevused on erinevad, saab ta edukalt kasutada ka varasemaid oskusi.

"Nurgaründajana sa võtad ühtpidi servi, nüüd on kõik vastupidi ja see on see mis vajab harjumist ja trenni mõttes harjutamist, aga üldiselt on kaitsemängija vastuvõtt mulle alati meeldinud ja selles suhtes pole suurt vahet."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: