Võrkpallinaiskonna kapten debütantidest: esimene ehmatus on nüüd ära olnud

Eesti võrkpallinaiskond lõpetas kaks kuud kestnud suvise ühistöö neljapäeval. Kohaneti uue peatreeneri käekirjaga ja kasvatati debütante. Koroonapandeemia tõttu lükkus 16. augustil Valgevenes koondise jaoks algama pidanud Euroopa meistrivõistluste valikturniir jaanuari algusse.

Maailmatasemel tipptreeneri itaallase Lorenzo Micelli juhendamisel võitis Eesti võrkpallinaiskond kahe nädala jooksul kuuest sõprusmängust viis. Kahel korral võideti ägedates lahingutes Soome ja kolmel korral kindlalt Läti koondis. Eelkõige jäi uus pealik rahule kahe kuu jooksul laagrites näidatud töökusega.

"Olen uhke selle üle, mida nad tegid. Nad töötasid palju ja nende keskendumine oli väga kõrge ning nägin ka mängutaseme tõusu," kommenteeris võrkpallinaiskonna peatreener Lorenzo Micelli.

Koondise hetke tõelise taseme näitas Micelli sõnul ära kolmas mäng Soomega, kus geimi lõpud kuulusid Eestile skooridega 25:23, 26:24 ja 26:24. Vaimselt ollakse tervikuna kindlamad ja seetõttu suudeti ka geimi lõppe ohjata.

"Nüüd viimased mängud näitasid, et suudame tegelikult geimi lõppudes ka kindlust näidata, seda oli väga vaja," tunnistab diagonaalründaja Kertu Laak.

Suviste laagritega arendati tõhusalt ka tiimi noort tagalat. Sõprusmängudes said koondise eest käe valgeks 17-aastane nurgaründaja Eva Liisa Kuivonen ning 18-aastased sidemängijad Helena Loos ja Karolina Kibbermann.

"Kogu see mängutaktika on väga palju erinev nendest kuidas me noortega mängime. Siin kasutatakse rohkem tagaliini ja tempodel on oluliselt suurem koormus ja diagonaalründaja ründab oluliselt rohkem. Noortes on pigem kõik nurgaründajatele üles ehitatud," selgitab Kibbermann.

"Kõik on väga palju professionaalsem ja treenerid on ka ju välismaalt ja kõik on inglise keeles. See arusaamine on täiesti teine maailm, aga ma arvan, et see tuli väga suureks kasuks ja see oli väga lahe, et üldse sellise kogemuse sain," lisab Loos.

Kogenud sidemängijast kaptenile Julija Mõnnakmäele vahetuse kasvatamine on olnud viimaste aastate koondise Achilleuse kannaks. Debütantide oskuste ja närvi proovile panekuks oli koondise peatreeneri Micelli sõnul Läti just parajaks vastaseks.

"Vastas polnud Brasiilia vaid Läti, aga kui võitsime 3:0 mängud, siis nad suudavad naiskonda juhtida. See on positiivne nende ja meie jaoks, sest see on ka tagasiside meie tööle," arvab peatreener.

Rahvusnaiskonna mänge esmakordselt sidena juhtinud noored sai kõva kooli enne jaanuarikuiseid EM-valikmänge.

"Ma arvan, et kui EM tuleb, siis kindlasti on nad veel rohkem närvis, aga siis on see esimene ehmatus ära olnud, et nad on nende inimestega ühes tiimis, ühel väljakul ja selline toetus on olemas," loodab kapten Julija Mõnnakmäe.

Just võistkonnana mängimine on teist korda EM-le pääsu jahtima hakkava Eesti naiskonna trumbiks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: