Eestlased võidutsesid Balti veemoto meistrivõistlustel

Tallinnas Harku järvel toimusid veemoto Balti meistrivõistlused ringrajapaatidele. Eesti veemotosõitjad tulid Balti meistriks neljas võistlusklassis.

Kõige kiirematel võistluspaatidel ehk klassis F-500 tuli Balti meistriks paljukordne rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalivõitja Erko Aabrams. Kahepäevasel võistlusel võitis ta kindlalt kõik kolm sõitu edastades kahte leedulast ja kodust konkurenti Juri Suvorovit.

"Kõik läks sujuvalt, et me sõitsime varuga, et oli mootorist veel võimalik välja võtta, aga sellest piisas tänaseks," kommenteeris võidukas Aabrams ERR-ile.

Aabrams rõhutas, et võistlusklassis on konkurents tugev ning vaeva nähakse palju. "Konkurents on väga tugev, et see on nagu vabaklasside, võrreldes auto vormel 1-ga samaväärne. Kõik töötavad igapäevaselt mootorite kallal, paatide kallal."

Ühistes sõitudes F125 ja 250 klassi paatidele tuli võitjaks võimsama mootoriga kihutanud lätlane Reinis Musts. 125-stel oli tihe rebimine sugulaste Sanna ja Erik Aaslav-Kaasiku vahel. Kolmandale sõidule mindi vastu võrdsete punktidega, kuid lõpuks näitas onu ees paremust Vahipataljonis aega teeniv 18-aastane Sanna Aaslav-Kaasik.

"Kasuks tuli mulle uus mootor ja see et olen rohkem trenni teinud ja kiirus on kindlasti kiirem ja kõik töötab super hästi," selgitas Kaasik.

Osalejate arvult kõige populaarsemas, 19 võistlejaga GT-15 noorte võistlusklassis tuli Balti meistriks mullune Euroopa meistrivõistluste hõbe Joonas Lember. Kaks konkurenti olid temast kiiremad, kuid mõlema paadimootorid ei vastanud hiljem tehnilises kontrollis nõuetele.

Eestlastest tulid veel meistriteks Kärol Soodla GT-30 klassis ning Rene Suuk klassis OSY-400. Samuti jäi Eestisse riikidevaheline karikas.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: