Ringrajapaatide Balti MV avapäeval näitas head minekut Erko Aabrams

Foto: Kuvatõmmis

Harku järvel algasid Balti meistrivõistlused ringrajapaatidele. Laupäeval peeti avasõidud, medalid jagatakse välja pühapäeval.

Veemoto Balti meistrivõistlustel ringrajapaatidele selguvad võitjad kümnes klassis. Tallinnas käis veel kokku 57 sportlast viiest riigist. Eesti tippudest ei tee seekord kaasa Rasmus Haugasmägi ja Stefan Arand.

F-125 võistlusklassis oli stardis hulga tiitllivõistluste medaleid võitnud Erik Aaslav-Kaasik, kes pidi laupäeval esimeses sõidus tunnistama oma vennatütre, mulluse EM-hõbeda Sanna Aaslav-Kaasiku paremust ning nentis, et võistles viimati septembris ja oli nüüd stardis täiesti uue tehnikaga.

"Tehnika on praegu uus ja pole veel sisse seadistatud. Sellepärast ta sirge kiirusel jääb praegu Sannale natuke alla," rääkis Aaslav-Kaasik ERR-ile. "Eelmine aasta olin ikkagi ajasõitudel kogu aeg tipus, aga muude tehniliste probleemide tõttu jäin ikkagi taha. Aga ma tean, et selles masinas on olemas see mida vaja, et tulla tippu jälle tagasi."

Kõige kiiremate, kuni 180 kilomeetrit tunnis kihutavate paatide ehk F-500 arvestuses näitas esimeses sõidus paremust nii maailma- kui Euroopa meistrivõistlustelt rohkelt medaleid toonud Erko Aabrams. Laupäevane start Harku järvel oli hõreda võistlusgraafiku tõttu olulise tähtsusega, et näha, milline on seis tehnikaga ja üleüldise võistlusvormiga.

"Sõit oli väga rahulik, sest tehnikaga on tehtud palju tööd ja kõik toimib," kinnitas Aabrams. "Praegu saime teada, et Itaalias ei toimu meie MM-etappe ja ainuke lootus on oktoobri lõpus Tšehhis meil üks võistlus."

Tugeva tuule tõttu lükkus osadel võistlusklassidel laupäevaks plaanitud teine sõit pühapäeva ehk viimasesse võistluspäeva. Kokku plaanitakse medaleid jagada kolme sõidu peale.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: