Golfi Eesti meistriteks tulid esmakordselt Jegers ja Soe

Foto: Joosep Martinson

27. Eesti golfi löögimängu meistrivõistlused said pühapäeval lõpplahenduse Jõelähtmes, kus võitjateks krooniti esmakordselt Kevin Christopher Jegers ja Karola Soe.

Eesti meistrivõistluste ajaloos esmakordselt kõigil kolmel päeval alla par'i mänginud Kevin Christopher Jegersi (Niitvälja Golfiklubi) lõppresultaat oli -5 (71, 69, 71). Meistrivõistluste rekordi kordamiseni (-7, kahel korral Carl Hellat) jäi minna kaks lööki.

"Ma suutsin kõik kolm päeva väga hästi mängida, suutsin vältida kõiki suuri vigu. Ühtegi sellist ohtlikku olukorda mul ei tekkinud kolme päeva jooksul ja tänu sellele ka see võit tuli," kommenteeris Jegers ERR-ile. "Eesti meister on tore olla. Ma olen löögimängus olnud üks kord teine ja rajamängus kaks korda teine olnud varem. Väga tore, et lõpuks võit tuli ära."

Hõbemedali teenis Rae Golfiklubi mängija, igapäevaselt ka treeneri ametit pidav Egert Põldma, kelle lõpptulemiks -2 (71, 73, 70). P

ronksi sai kaela teist aastat järjest, koduväljakul mänginud Ken-Marten Soo (EGCC). Tema tulemuseks täpselt par (76, 69, 71).

Naistes võitis oma esimese kuldmedali Karola Soe (Saaremaa Golf & Country Club), kelle kolme päeva lõppskoor oli +11 (74, 75, 78). Skoor võinuks ka märksa parem olla, kui polnuks eksimust 12. rajal, mis lõppes kogunisti üheksa löögiga.

"Ma olen juba kolm aastat üritanud seda tiitlit saada, eelmisel aastal jäin napilt teiseks. See aasta oli väga pingeline ja väga suur konkurents oli, nii et see võit oli väga magus," tunnistas Soe.

Hõbemedali sai kaela tiitlikaitsja Anete Liis Adulile (EGCC), kes lõpuks kaotas vaid kolme löögiga, asudes korraks pärast 14. raja birdie't juhtimagi, ent jäädes kokkuvõttes võitjale siiski alla. Aduli ringid olid koduväljakul 75, 78, 77.

Kolmandaks tuli naiste konkurentsis viiekordne Eesti meister Annika Koitmaale (Niitvälja Golfiklubi), kelle lõpptulem oli +16 (78, 75, 79).

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: