Euroopas profikarjääri alustav Kotsar sai USA-s juurde 30 kilo lihasmassi

Foto: Kuvatõmmis

Ameerika Ühendriikides edukalt ülikooli lõpetanud Eesti korvpallikoondise tsenter Maik-Kalev Kotsar alustab sügisel profikarjääri Euroopas.

Kotsar käis märtsis õlaoperatsioonil ning 24.-26. juulil Tallinnas toimuval Balti keti karikaturniiril Eesti koondist veel aidata ei saa.

"Õlg on heas seisus ja kõik liigub plaanipäraselt. Kui hästi läheb, siis loodetavasti saan augustis juba täielikult palliplatsil treenida," kinnitas keskmängija ERR-ile. "Selles mõttes on kõik hästi, et vasaku õlaga sai kõik juba läbi tehtud, on täpselt teada, et mida, kui kaua ja mismoodi on vaja teha."

Viie aasta eest vasaku õlaga läbi tehtud kogemus annab Kotsarile vaimset kindlust nüüd samuti edukalt palliplatsile naasta. Pärast operatsiooni sai Kotsar USA-s koroonaviiruse piirangutele vaatamata eriloa käia kaks-kolm korda nädalas füsioterapeudi juures.

"Hetkel otsin Euroopast klubi, kuna NBA draft läks natuke liiga kaugele minu soovimise järgi. Draft toimub siis oktoobris ja selleks ajaks on Euroopas kõik alanud. Kui võtaks selle riski, et drafti minna ja ei osutu valituks, siis on Euroopas raskem tööd leida," kinnitas Kotsar, et tema karjäär jätkub siinpool ookeani.

Esimeseks profihooajaks soovis Kotsar leida klubi, kus saab võimalikult palju mänguaega ja ennast tõestada. Kui Itaalia meedia info kohaselt on Kotsar sõlminud lepingu Saksamaa meistriliigas oleva Hamburgiga, siis 2.11 pikk keskmängija ise seda praegu ei kinnita.

Küll on Kotsar üldfüüsiliselt heas seisus ning saab Priit Lehismetsa käe all koondise juures treenides veel paremaks. "Olin viis aastat USA-s ja julgen väita, et viie aastaga sain peaaegu 30 kilo lihasmassi puhtalt juurde. Seal on jõutreening ikkagi üsna intensiivne," tõdes Kotsar.

USA üliõpilasliiga kõrgeimas divisjonis Lõuna-Carolina ülikooliga mängides tegi Kotsar oma viimasel tudengihooajal kaasa kõigis 31 kohtumises. Eestlane viibis väljakul keskmiselt 30 minutit, viskas 11,2 punkti, võttis 6,3 lauapalli ning ütles, et eelkõige sai ta paremaks kaitses ning muutus oluliselt enesekindlamaks.

"Arvan, et kaitses, mis on minu arvates olnud mu tugev külg kogu aeg, sain natukene paremaks. Oskasin nii-öelda lugeda kaitset, et mida paremini teha. Viske kallal sai kõvasti tööd teha ja põhiline asi oli enesekindlus. Sellel aastal ma sain enesekindlamaks ja olin rohkem valmis enda peale võtma," rääkis Kotsar.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: