Koduse karikaetapi võitnud Olesk: see oli aasta kõige olulisem võistlus

Foto: Kuvatõmmis

Peeter Olesk võitis kahel päeval järjest Männikul toimunud laskmise Euroopa karika etapi. Pühapäeval sai Olesk esikoha standard-püstoli harjutuses 576 silmaga.

Standardpüstoli harjutus 25 meetrilt tõi Tallinna lähistel Männiku lasketiirus tulejoonele paarkümmend meest: eestlaste kõrval sloveenid, lätlased ja soomlased. Lasti viieste seeriatega 60 lasku, neist esimese paarikümne jaoks oli seeria sees aega paar minutit, edasi juba 20 sekundit ja viimased neli seeriat tuli sooritada kümne sekundi jooksul. Kõige stabiilsemalt suutis lasta Peeter Olesk, kes kogus võitjana 576 silma 600-st võimalikust.

"See on selle aasta kõige olulisem võistlus, suuremaid võistlusi kahjuks praegu plaanis pole," sõnas Olesk ERR-ile. "Olen väga õnnelik, sain kontrollida, et olen siiani suutnud taset hoida. Kolm silma rohkem oleks olnud Eesti rekordi kordamine. Ei saa kurta, aga alati saab paremini. Võistluskogemust on sel aastal vähe. Pikal nädalavahetusel muutuvad viimased päevad raskemaks, pole harjunud sellise keskendumise hulgaga."

Kuni kahe viimase seeriani juhtinud lätlane Lauris Strautmanis kaotas Oleskile kolme ja sloveen Jože Ceper seitsme silmaga. Eestlastest mahtus esikümnesse veel viiendaks tulnud Nemo Tabur, kelle tulemus oli 562 silma ehk 14 vähem kui võitjal. Mõlemal päeval Männikul võitnud Oleski sõnul võib juhtuda, et järgmine võistlus on alles uuel aastal.

"Vaatame, mis aeg toob. Suures pildis üritame järgmine kevad ikkagi OM-pileti kätte saada ja suvel olümpiale minna," kinnitas Olesk.

Võistkondlikult saavutas esikoha Läti, järgnesid Soome ja Eesti esimesed võistkonnad.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: