Suusaorienteerumise EM-i teatesõidud võitsid Rootsi naised ja Vene mehed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Epp Paalberg andmas teatevahetust Doris Kudrele
Epp Paalberg andmas teatevahetust Doris Kudrele Autor/allikas: Suusaorienteerumise EM

Venemaal Hantõ-Mansiiskis lõppesid suusaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused teatesõitudega, Eesti naiskond saavutas kuuenda koha.

Naiste teatesõidu võitis üllatuslikult Rootsi (1:43.34), kui Magdalena Olsson edestas finišispurdis kahe sekundiga Venemaad, kus viimast vahetust sõitis Marina Vjatkina. Pronksile tuli Soome (+5.38). Eesti esindus koosseisus Epp Paalberg, Doris Kudre ja Daisy Kudre said kuuenda koha (+9.19).

"Korraldajad pigistasid viimase võistlusega maastikust veel viimase välja: tõusu pakuti siin toimunud distantsidest proportsionaalselt kõige rohkem, aga õnneks sai kasutada laiu suusaradasid; laskumised olid kitsad ja tehnilised. Võistlusilm oli paari soojakraadiga, lumi sula, suusad libisesid hästi," andis koondise treener Raul Kudre ülevaate viimase võistluspäeva oludest.

Meeste võistlus kulges Vene meeskonna dikteerimisel ning nende edu teisena lõpetanud Soome ees oli pea seitse minutit (+6.45). Pronks läks Rootsi (7.55). Norra võistkondi võistlema ei lubatud.

Eesti mehed Mattis Jaama ja Kevin Hallop sõitsid teadet väljaspool arvestust. Sealjuures lõpetas Mattis Jaama avavahetuse teisena (+3.00).

Maailmakarika kokkuvõttes sai Daisy Kudre 199 punktiga neljanda koha, Mattis Jaama oli meeste arvestuses 15.