Daisy Kudre võitis suusaorienteerumise Soome koondise katsevõistlused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Daisy Kudre
Daisy Kudre

Nädalavahetusel Soomes Iisalmi lähistel Sonkajärvil toimunud suusaorienteerumise võistlustel oli mõlemal võistluspäeval naiste põhiklassis võidukas Daisy Kudre, edestades soomlannat Marjut Turuneni tavarajal 1.13 ja lühirajal 1.40-ga.

Kudre sõnul tegi ta mõlemal päeval väga head sooritused, kuid kindlad võidud konkurentide ees tulid siiski üllatusena. Rajad olid tehniliselt keerulised ning tavarajal sulailma tõttu ka füüsiliselt rasked.

Eestlasi oli võistlustules lisaks Daisy Kudrele veel mitmeid: naiste põhiklassis võistlesid ka Doris Kudre (lühirajal üheksas koht) ja Kelly Vildek (12. ja 16. koht).

Meeste põhiklassis saavutas Mattis Jaama tavarajal üheksanda koha ja lühirajal kümnenda koha. Võidukad olid soomlased: tavaraja võitis möödunud aasta MM-i tavaraja pronksmedali omanik Tero Linnainmaa ja lühiraja Tuomas Kotro.

Noortest sai Sander Pritsik M-20 vanuseklassis kuuenda ja üheksanda koha, Siim Turban M-20 klassis mõlemal päeval 12. koha, Timo Kudre M-15 klassis viienda ja teise koha, Chris Marcus Krahv M-15 klassis mõlemal päeval neljanda koha, Markus Juhkam M-13 klassis esimse ja kolmanda koha ning Karl-Mattias Juhkam M-11 klassis mõlemal päeval kolmanda koha.

Lumepuudusel on sel hooajal suusaorienteerumise võistlusi ära jäetud või edasi lükatud nii Eestis kui ka Soomes. Sonkajärvil toimunud võistlused olid ühtlasi ka Soome koondise katsevõistlusteks märtsi Venemaal Hantõ-Mansiiskis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks.