Urmas Sõõrumaa soovib jätkata EOK presidendi kohal

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa teatas, et soovib ametis jätkata. Uued valimised on järgmise aasta 15. aprillil.

2016. aasta valimistel ühe häälega Jüri Ratast edestanud Urmas Sõõrumaa kinnitas oma soovi jätkata EOK presidendina ka teist ametiaega täna Tallinnas toimunud EOK esindajate kogul. Lisaks Sõõrumaale on kandideerimisest märku andnud veel ettevõtja ja kergejõustikutreener Jaanus Kriisk.

"Algatatud liikumised ja programmid on nii aeganõudvad ja pikale ettevaatavad, et ma tunnen, et mul on vajadus vähemalt üks periood neile hoogu anda," ütles Sõõrumaa intervjuus ERR-ile. "Nendeks on väga suuremahulised ettevõtmised nagu Team Estonia ja sport koolides. Ma ei saa lihtsalt kõrvalt vaadata, kui ma kuulen pidevalt alisemist, et meie lapsed on ülekaalus, liiguvad vähe ja tervis on selline [kehva]. Sellega peab edasi minema ja see mure läheb mulle väga korda, Eesti inimese füüsiline ja vaimne tervis tervikuna. Ja loomulikult läbi spordi tekkiv kuvand Eesti riigile tervikuna, selle edukas jätkamine on mulle väga südamelähedane."

Tänasel istumisel kinnitati hääletusega järgmise aasta EOK rekordiline ehk 14,4 miljoni suurune eelarve. Järgmise aasta eelarve on tänavusest 15% suurem ja kõige rohkem ehk kahe miljoni euro võrra kasvab toetus tippspordile.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: