Raskused seljatanud Lehtla: olen saanud kõvasti enesekindlust tagasi

Viimastel hooaegadel madalseisus sipelnud laskesuusataja Kadri Lehtla tegi uueks hooajaks valmistudes mitmeid muutusi ja on enda sõnul taas leidnud enesekindluse.

"Kindlasti on see üks osa minu elust ja jälle on see aeg käes, aga alati on mingi ootus," vaatas Lehtla peagi algava uue hooaja suunas. "Eks mul on olnud palju raskeid hooaegu ja on tekkinud ka olukordi, miks ma seda üldse teen. Aga samas, miski minu sees ei suuda lõpetada. Mulle meeldib see, mida ma teen ja jälle on tore alustada uut hooaega."

34-aastane Lehtla on karjääri jooksul kolmel korral jõudnud MK-sarjas 20 parema sekka, aga viimastel hooaegadel on ta aga peamiselt IBU karikasarjas võistelnud. MK-etappidele pääsedes on ta üldiselt punktikohtadest kaugele jäänud. Kuidas ta ikkagi jaksab jätkata? "Ma ei oska sellele seletust leida. Olen fanaatik," muigas Lehtla. "Ma ei oska midagi muud öelda."

Eelmisele hooajale läks Lehtla vastu üsna optimistlikult, ometi loodetud edasiminekut ei tulnud. Milline on seis nüüd? "Eelmisel aastal tõesti sujus kõik hästi, treeningud läksid normaalselt ja ootused olid suured, aga miski ikkagi ei toiminud. Kevadel leidsime siis põhjuse, miks ja sellega on kõvasti tegeletud, see nõuab kogu aeg tööd. Kui praegu vaatan, mis on minuga toimunud, siis päris palju on edasi mindud," tõdes Lehtla. "Muutusi on olnud väga palju, võiksin sellest terve raamatu kirjutada. See on päris pikk jutt. Jah, muutusi on palju ja mitte ainult treeningutes."

"Praegusel hetkel olen kõvasti saanud enesekindlust tagasi, aga tõesti, pool aastat või aasta tagasi oli mul päris raske," tunnistas Lehtla. "Et sellega hakkama saada, oli omajagu enesevõitlus. See ei olnud meeldiv."

"Praegu olen kuidagi nii palju positiivsust juurde saanud. Mul on mingi sisemine rahu ja lihtsalt naudin igat treeningut," lisas ta. "Ma üldse ei mõtle sellele, kus ma teistega [võrreldes] olen, kas ma kuhugi jõuan, mis ma tegema pean. Lihtsalt teen seda, mis mulle meeldib ja nii, kuidas ma seda oskan. Treening näitas, et ma ei ole kehvas seisus."

Algaval hooajal on Eesti naistel MK-sarjas neli stardikohta, aga ka soovijaid omajagu. Kas Lehtla tunneb, et suudab MK-koha eest võidelda? "Konkurents on suurem kui kunagi varem, see on muidugi väga positiivne," arutles Lehtla. "Ma ei taha üldse mõelda, kus ma olen praegu, aga samas mõtlen, et ikka tahaks saada sinna nelja hulka. Praegusel hetkel on kõik lahtine."

MK-sari algab juba 30. novembril Östersundis segateadetega. ERR näitab kõiki etappe otseülekannetes.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: