Johanna Talihärm on saanud varasemast rohkem ainult tippspordile pühenduda

Johanna Talihärm on kogenud laskesuusataja, kellel on tulemas MK-sarjas sajas võistlusstart. Peale ülikooli lõpetamist on eestlannal olnud rohkem vabadust just sügisel. Ettevalmistavad treeningud on toimunud valdavalt USA-s, aga ka koos Eesti koondisega.

Kas sajas start MK-sarjas on teistest erilisem? "Eks ta natuke ikka on. Ma olen väga palju vähem närvis enne esimest MK-starti, kui ma olin näiteks enne täitsa esimest suurvõistlust. Nüüd ma olen rahulikum," rääkis Talihärm, kelle suvised treeningud on olnud sarnased varasemate aastatega. Sügisel ei pidanud eestlanna enam USA-sse ülikooli minema ning seepärast on hooajaeelse viimase lihvi andmine olnud veidi erinev.

"Ma ei ole enam nii väsinud kogu aeg, samal ajal olen saanud rohkem treenida ja olen saanud taastumisele rohkem energiat panna," jätkas Talihärm. "Ma olin harjunud, et mul oli iga minut päevas planeeritud. Nüüd ei ole see graafik enam nii tihe. Hea, et see pole nii koormav, aga samal ajal olen võtnud lisaprojekte. Väiksemas mahus, aga mis on spordist erinev."

Mis aga tõmbab Eesti laskesuusatajat tagasi USA-sse treenima? "Ma elasin seal neli aastat. Ma olen sealsete inimestega väga lähedaseks saanud. Kui elad inimestega pikalt pikalt koos, siis tekivad väga lähedased sõprussuhted," ütles Talihärm, kes treenib ka USA koondisega. "Naiste koondise treener ütles mulle, et "Push them everyday!" Ma olen tugev treeningkaaslane, kes on neil võtta. Saan pakkuda neile head seltskonda ja hoian tuju üleval. See ongi minu roll seal."

Oma laskmiskiirust kommenteeris Talihärm: "Võib-olla ma ei suuda kõige kiiremini võistlusel lasta, aga kindlasti olen ma paaril viimasel aastal läinud just tiitlivõistlustel starti selle taktikaga, et võtan pigem aeglaselt, aga saan märgid alla. Ma ei ole saanud viimastel aastatel relvaga nii palju tööd teha, kui ma oleks tahtnud. Järelikult pidin lasketempo maha võtma. Kindlasti ei ole seal taga see, et ma ei oska kiiremini lasta."

Kuidas motiveerib Talihärma koondisesisene konkurents? "Taseme mõttes on tore näha, et meil on mitu tüdrukut, kes suudavad ära teha väga väga hea tulemuse. Tiitlivõistlustel ma tean, et olgu ma tahan väga hästi esineda, aga ma tean, et kui mul ei tule välja, siis kellelgi ikka tuleb," märkis Talihärm. "Rulli pealt üleminekult lumele on raske hinnata, kus keegi on. Esimesed stardid saavad olema põnevad."

Talihärma eesmärgid on mõistagi kõrged. "Kuna mul on traditsiooniks saanud tiitlivõistlustel oma parimaid tulemusi üle sõita, siis tahaks tänavu samuti seda teha," kinnitas eestlanna, kes tahab kindlasti head tulemust näidata kodusel EM-il Otepääl. "See saab olema väga kõrgetasemeline võistlus kodupubliku ees. Otepää on meie jaoks super koht, sinna tuleb super publik ja kodupubliku toetus võib imesid teha ja annab lisamotivatsiooni. Peale MM-i on muidugi kohe Otepääle minek keeruline, aga põnev."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: