Grete Gaim: tunnen ennast tugevamana kui varem

Kahe hooaja vahel relva vahetanud laskesuusataja Grete Gaim läheb uuele hooajale vastu realistlike ootustega, kuid ihkab siiski häid tulemusi teha.

"Enne hooaja algust on võib-olla raske olla väga enesekindel, sest üle ei ole mõtet loota. Tuleb olla realistlik," arutles Gaim. "Enesekindlust on selles mõttes, et asja on tehtud niivõrd kaua ja niivõrd palju, kõik on ju tuttav ja vanamoodi."

Gaimi viimased hooajad on kulgenud tõusude ja mõõnadega. Kuidas suurte pettumustega hakkama saada? "Ei tahaks öelda, et kõigega harjub, aga paraku nii on," nentis ta. "Ei ole olnud kerge, samas sellesse ei saa kinni jääda. See on miski, millele ma ka vahepeal ise mõtlen – mis mind sunnib aina edasi ja edasi? Aga ma arvan, et see on see, et pead ei ole mõtet norgu lasta, on vaja lihtsalt edasi tegutseda ja läheb paremaks äkki."

Ettevalmistusest rääkides imestas Gaim, et treeningkuud on väga kiiresti kulgenud. "Kuhu kõik need kuud ja treeningud on läinud?" muigas ta. "Ettevalmistus kujunes ilma suuremate tagasilöökidega, aga samas pole mul nii rasket suve veel olnud. Tihtipeale võitlesin isegi tunniajaste jooksutreeningutega, enesetunne oli väga raske. Nüüd on mul juba natuke kergem. Kõik on kuidagi teistmoodi. Füüsiliste näitajate poolest pole üldse palju kehvem, aga enesetunne on hoopis teistsugune."

"Eelmisel aastal samal ajal olin ilmselt juba üsna heas seisus. Nüüd on see stardipositsioon pigem selline, kust on väga palju võimalik paremaks minna," lisas ta. "Aga samas tunnen ennast tugevamana kui varem."

Kahe hooaja vahel vahetas Gaim lõpuks välja ka enda relva. "Asi, mida oleksin pidanud juba tegema aastaid tagasi, on nüüd tehtud ja ma olen rahul. See oli kindlasti vajalik ja õige otsus. Natuke konarusi ikka tuleb sisse, aga sellele ei tohi keskenduda," sõnas ta. "Vana relv oli mul vene lukusüsteemiga, ma ei oskagi öelda, mis aastast see lukk võis olla, aga kõik logises – logises see lukk ja logises ka minu asend. Mul polnud enam täielikku kontrolli relva üle. Puhtalt tehniline pool kannatas. Palju oli neid hetki, kus olin päris jännis oma tegevusega, eriti külma ilmaga. Aga see praegune töötab, nagu üks relv töötama peab."

Uuel hooajal on Eesti naistel MK-sarjas neli stardikohta, et aga soovijaid on rohkem, tuleb koha eest võidelda. "Ilmselt keegi meist ei tahaks olla see viies, kes on vahetus. Treenid ju sellepärast, et olla parim. Kas siis Eestis või maailmas, eesmärk on üks," mõtiskles Gaim. "Isiklikult loodan, et ei pea seal piiri peal olema ja loodan ka, et me kõik teeme head stardid, muidu seda head teatesõitu ka ei tule."

Aga millised on Gaimi unistused ja lootused algavaks hooajaks? "Unistama ja lootma peab, aga tuleb realistlikuks jääda," lausus ta. "Eesmärgid on samad nagu enne igat hooaega – anda endast maksimum, olla parem, [teha] eelmistest hooaegadest paremad tulemused. Aga eelkõige tuleb püsida terve ja olla stabiilne. Ja kui oled järjest stabiilne, tuleb ka kergemini õnnestumine."

MK-sari algab juba 30. novembril Östersundis segateadetega. ERR näitab kõiki etappe otseülekannetes.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: