Kuuba alustas võiduga, Must kaotusega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristin Kuuba
Kristin Kuuba Autor/allikas: Eesti Sulgpalliliit/Oleg Harchenko

Eesti sulgpalli esireketid olid Dublinis peetaval 25 000 dollari suuruse auhinnarahaga turniiril (FZ Forza Irish Open 2019) neljapäeval üksikmängu avaringis platsil peaaegu üheaegselt. Raul Must kaotas kolmegeimilise heitluse hispaanlasele Luís Enrique Penalverile, mõned minutid hiljem lõpetas Kristin Kuuba aga oma matši slovakitari Martina Repiska vastu võiduga kahes geimis.

Musta ja Eesti mehest edetabelis kaheksa pügalat kõrgemal paikneva hispaanlase kolmas omavaheline kohtumine algas tasavägiselt, kuid seisult 4:4 muutus mäng kahjuks ühesuunaliseks maanteeks – Penalver loovutas eestlasele veel vaid kolm punkti ja võitis geimi 21:7. Teises geimis läks Must ette 9:5, ent vastane viigistas ja pääses ise juhtima 11:10. Eesti esireket suutis siiski enesekindluse taastada, seisult 16:15 otsustava spurdi teha ning võita geimi 21:16. Otsustav geim oli samuti tasavägine, kuid kulges Penalveri dikteerimisel. Hispaanlane tegutses 16:14 eduseisul kindlalt, saavutas viis punkti järjest, võitis geimi 21:14 ja kogu 51 minutit väldanud kohtumise 2:1. Omavaheliste matšide suhe on nüüd samuti 2:1 Penalveri kasuks.

Maailma edetabelis 60. kohal paiknev Eesti naiste esireket Kristin Kuuba oli temast edetabelis 27 pügalat madalamal paikneva Repiska vastu enesekindel. Vaid 34 minutit kestnud kohtumises võitis tartlanna avageimi 21:16 ja teise 21:15.

Avageimis sulas Kuuba 8:4 edu küll 8:8 viigiks, kuid oli üsna pea jälle turvaline 14:8. Veel korra pääses Repiska ohtlikult lähedale (14:15), kuid geimi lõpp kuulus Triitoni klubis harjutavale Kuubale. Teises geimis oli viimane viigiseis 6:6, edasi liiguti eestlanna mõnepunktilises eduseisus. Slovakkia esireketi viimane ponnistus tõi ta korraks ühe punkti kaugusele (15:16), kuid siis jaks lõppes.

Teises voorus ehk 16 parema seas mängib Kuuba täna õhtupoolikul sakslanna Fabienne Depreziga. Mühlheimis resideeruv 27-aastane Deprez on hetkel edetabelis Kuubast seitse kohta tagapool, kuid võitnud Euroopa tasemel tosin võistkondlikku medalit. 2011 tuli ta segavõistkondade arvestuses Euroopa juunioride meistriks ja aasta hiljem naiskondlikuks Euroopa meistriks. Tänavu kuulus Deprez segavõistkondade EM-il hõbeda saanud Saksamaa koondisse. Deprez ja Kuuba ona varem omavahel kohtunud ühe korra, kolm aastat tagasi Prahas võitis kolmes geimis sakslanna.

Kolmanda Eesti sulgpallurina osales Dublinis Virge Pesti. Segapaarismängu kvalifikatsioonitabeli avaringis jäid Pesti ja tema iirlasest paariline Mark Topping alla iirlaste paarile Sean Laureta – Orla Flynn 15:21, 21:15, 12:21.