Tartus peeti viimast korda Kuldse Olümpiakinda poksiturniiri

Nädalavahetusel peeti Tartus 60. korda rahvusvahelist poksiturniiri Kuldne Olümpiakinnas. Juubeliturniir jäi võistluse ajaloos viimaseks.

Kuldse Olümpiakinda turniiri on algusest peale eestvedanud peagi 82-aastaseks saav Vello Kade. Võistluse lõpetamist kommenteeris ütleb Eesti poksi suurkujude hulka kuuluv Kade, et temal hakkavad aastad peale pressima ja sponsorite leidmine on väga raske. "Minul seda võimalust enam ei ole ja ma nüüd läksin üle treeneritööle ning ma püüan nüüd natukene taastada Eesti poksi mainet. Ma arvan, et ma suudan seda," rääkis Kade ERR-ile.

Rahvusvahelise turniiri ajalugu on kirev. Tartus said võistluskogemust mitmed tiitlivõistluste medalistid, seal hulgas Müncheni olümpiavõitja Boris Kuznetsov. "1964 see algas. See oli esimene noorteturniir Nõukogude Liidus ja terve Nõukogude Liit sõitis kokku ning 1974. aastaks olime nii palju kuulsust võitnud, et Tartus toimusid Nõukogude Liidu meistrivõistlused, mida ma jälle peaaegu üksi juhatasin," meenutas Kade.

Kodusesse poksikalendrisse jääb Kuldse Olümpiakinda kadumisega suur auk. Loodetavasti tekib Tallinnas Kalev Box Openi näol peagi samaväärse kaaluga turniir.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: