ERR-i kuu sportlaseks valiti Epp Mäe

{{1572111900000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

ERR-i sporditoimetus valis septembrikuu parimaks sportlaseks maadleja Epp Mäe, kes võitis MM-il pronksmedali ja teenis olümpiapileti. MM-i pronksinaine edestas hääletusel Heiki Nabi, Tanel Kangertit, Eesti motokrossimeeskonda.

Oled üldse esimene maadleja, kes selle vimpli on saanud ja seljatasid mehed!

"Vahest tuleb ikka mehi seljatada."

Treeningutel sa tõenäoliselt Heiki Nabiga maadelnud ei ole?

"Me oleme natukene erinevas kaalukategooriates."

Aga meestega trenni teed?

"Ikka teen. Tihtipeale tuleb oma treeneritega trenni teha ja seda tuleb ette ning väga tihti."

Sa näitasid siin lastele erinevaid võtteid ka ette. Mis see lemmik oli, mis tänavu sulle ka edu on toonud?

"Eks tänavune edu ongi selline olnud, et on väga erinevate kohtade pealt tulnud ja võib-olla see ongi edu saladus olnud sellel hooajal, et minu vastased ei ole jäänud ühe kindla tehnika peale, mida ma teen, et mille vastu nagu teha. Ma olen üllatanud nii iseennast, oma treenereid kui vastaseid."

Aga sa oled just lõpus hakanud võitma. On see mingi saladus ka, et just lõpus suudad võita?

"Võibolla see usk iseendasse. Seda lihtsalt on sellel hooajal niivõrd palju olnud, et isegi kui on vähem kui kümme sekundit matši lõpust puudu, siis ma tunnen, et ma veel saan, et ma veel leian selle koha, kust võtta."

Eesti esimese tiitlivõistluste medali naiste maadluses võitis Mäe 2007. aasta kadettide EM-il. Sellest alates on ta järjepidevalt pildil püsinud ja muutnud oluliselt ka inimeste suhtumist alasse.

"Kindlasti see pilt on muutunud. Mitte ainult Eestis, aga üldse ka teistes riikides on olnud see probleem, et naiste maadlus ei ole olnud alguses võib-olla väga aksepteeritud, aga kindlasti see on paremaks läinud," kommenteeris Mäe.

Mäe koolipõlveaegse vastase, tänavu Tallinnas toimunud juunioride MM-i ohjanud ja maadlusliidus projektijuhina töötava Velja Andruse sõnul on hetkel maadlustreeningutel käivaid tüdrukuid Eestis saja ringis.

"Kui mina alustasin kunagi maadlust, siis oli 10-20 tüdrukut, kes üksikutes klubides siis trenni tegid, aga täna ma võin julgelt väita, et see number on kindlasti sinna saja kanti. Neid klubisid, kes olid meie ajal, oli kolm kes üldse pakkusid seda võimalust, et tüdrukud trennis käiksid, aga nüüd kõik maadlusklubid Eestis, kes on aktiivsed, neid on kusagil 37 ja neil on eraldi tüdrukute trennid või nad treenivad koos poistega, et see võimalus on täiesti olemas," lausus Andrus.

Mäe edu on treenerite huvi tüdrukute treenimiseks silmnähtavalt tõustnud. Et naistreenereid on Eesti maadluses hetkel vaid vaid üks, Johanna Kikkas, siis oodatakse, et Epp Mäe haaraks sportlaskarjääri lõpetamise järel siin treenerina ohjad. Eeldusi läbilöögiks selles ametis on tal kuhjaga, kuid see on juba kaugem jutt, sest esmalt on sihikul Tokyo olümpia.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: