Nabi: Iraani maadlejal kadus juhtpuldi tagant mõistus ära

Foto: United World Wrestling

Kreeka-Rooma maadleja Heiki Nabi võitis Kasahstanis oma seitsmenda tiitlivõistluste medali, kui alistas raskekaalu pronksimatšis iraanlase Amir Mohammadali Ghasemimonjezi.

Nabi alistas lohutusringi esimeses matšis India maadleja Naveen Naveeni kindlalt 9:0 ja oli teises matšis 3:1 parem Kõrgõzstani maadlejast Murat Ramonovist. Teise lohutusringi võit tagas Nabile koha Tokyo olümpial. 

"See oli aasta oluliseim võistlus ja lõpptulemusega olen kindlasti rahul," rääkis Nabi telefoniintervjuus Vikerraadiole. "Miinimumeesmärk oli saada olümpiapääse, kuna siin oli jagamisel kuus kohta ja pärast seda võistlust jääb alles ainult neli kohta. See on ikkagi keeruline. Kindlasti olen tänase maadlusega rahul, suutsin kindlalt ja targalt maadelda, matšid enda kasuks pöörata."

Finaalis alistas Nabi iraanlase Amir Mohammadali Ghasemimonjezi 8:0. Vastane teenis matši jooksul kolm hoiatust.

"Mul oli selline tunne, et täna on võimalus medalile maadelda ja medal võita," tõdes Nabi. "Olin selleks valmis ja on hea meel, et Iraani maadlejal ei töötanud pehmelt öeldes pea hästi. Ta tegi nii palju vigu, kui matšis üldse teha saab. Kasutas keelatud võtteid, väänas sõrmi tagurpidi, siis lõi ta korduvalt peaga, kolmas kord astus oma jalaga minu jala peale. Tegi kõike, mida ei tohtinud teha ja tänu sellele ta selle matši kiiresti ka kaotas. Tundus, et tal oli pinge suur, justkui kadus juhtpuldi tagant mõistus ära."

"Ütlesin enne [treener] Ivar Kotkasele, et on ära tasunud see pingutamine ja kannatamine," jätkas Nabi. "On olnud palju raskeid laagreid ja hambaid ristis kannatamist. Spordi köögipool üle elada on teinekord päris valulik. Õnnestus saada suurepärasesse vormi ja kindlasti on rahulolu praegu suur."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: