MM-pronksiga naasnud Nabi: tunnen, et olen sel aastal täiuslikumaks saanud

Foto: Tarmo Tiisler/ERR Sport

Eesti kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi võitis Kasahstanis peetud MM-il enda karjääri viienda MM-medali, naastes koju raskekaalu pronksmedaliga. Ühtlasi tagasi Nabi ka koha järgmise aasta olümpiale.

"Eks ta on iga korraga mõnes mõttes meeldivam – koged seda uuesti ja uuesti, see tunne on järjest võimsam ja parem," ütles Nabi seekordse medaliga kojutulemise kohta. "Kindlasti on ta eriline sellepärast, et nõudis päris täpset mõtlemist, ettevalmistamist, asjade hindamist, et jõuda MM-ile just sellises vormis, nagu jõudsin. Varem ma pole seda saavutanud MM-il."

"Lihtsalt teadsin, et järgmised võistlused on ääretult rasked, kuna [olümpia]kohti jääb järjest vähemaks ja järgmisel turniiril läbi pääseda on oluliselt raskem," jätkas Nabi. "Mitte, et see praegu lihtne on, aga kohe kindlustada on parem, kui teha seda märtsis või aprillis ja hakata siis olümpiaks valmistuma. Kindlasti on see selles mõttes erilisem."

Jutust kumab läbi, justkui oleks see olümpiakoht sel korral isegi tähtsam kui medal? "Miinimumeesmärk oli olümpiakoht, selle tahtsime kindlasti saavutada. Kõik, mis pärast seda tuli, on loomulikult sportlase põhieesmärk ehk medal, mis tegelikult maksab spordis," sõnas 2012. aasta olümpiahõbe Nabi. "Kahjuks jäi veel finaalist puudu, aga see on jälle koht, kust õppida ja loodame, et on tulevikus rohkem midagi varrukast võtta, et kaugemale jõuda. Kindlasti olen õnnelik medali üle, saavutasin ka medali peale olümpiakohta – jõudsin maadelda, jaksasin maadelda, olin valmis võitlema. See on kõik vägev."

Kas Nabi on selle aastaga ka enda kohta veel midagi juurde õppinud? "Õppisin enda kohta seda, et kunagi ei ole hilja õppida, ükskõik, mida tahad juurde õppida," muheles ta. "Tore on see, et kunagi ei saa otsa see, mida õppida, seda tuleb alati juurde, ükskõik, mis valdkonnas – on see sport või midagi muud. Näen, et palju on tekkinud minu ümber inimesi, kes mind aitavad ja panevad mind teistmoodi mõtlema. Tunnen, et olen täiuslikumaks saanud."

Nabi sõnul on ta treeneritega olümpiaplaanidest põgusalt rääkinud, aga kindlaid plaane veel pole. "Peame hakkama vaatama laagreid – kes ja kuhu üldse saab. Ilmselt on palju laagreid, mida tahetakse kinniseks panna, kuhu ei võta vastu," arutles ta. "Ma pakun, et Türgi ei võta vastu, Venemaa, ma arvan, ei taha võtta vastu. Ma eeldan praegu niimoodi, kindlalt ei tea. Nüüd peab hakkama uurima, kus laagris on kõige paremad vastased ja kus leida see ideaalne võimalus valmistuda."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: