Eesti võrkpallikoondis sai jagu Valgevenest

Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti meeste võrkpallikoondis alistas kontrollmängus Valgevene koondise 3:1 (25:17, 29:31, 25:19, 32:30).
Kohtumise neljandas geimis juhtis Eesti 24:21, aga kõik kolm matšpalli raisati ära. Järgnevalt oli mõlemal võistkonnal šansse mäng enda kasuks pöörata, aga 62. pallivahetus tõi lõpuks võidu Eestile.
Eesti koondislase Martti Juhkami sõnul jääb veel puudu stabiilsusest. "Täna oli ka näha, et mingitel hetkedel laseme vastase mängu tagasi, kuigi oli üsna kindel olukord. Kindlasti laseme jõusaalis koormusi alla ja läheb füüsiline vorm ka natuke paremaks," lausus ta ETV-le.
Juhkami on tagasi koondises pärast mõningast pausi. "Eks ta oli natuke uus ja huvitav ka. Palju väikseid nüansse, mida treenerid mulle selgitavad. Mängijad võtsid mind hästi vastu ja kõik on hästi."
Tänavu Euroopa liigas teise koha saanud Valgevene pääses sarnaselt Eestile 2019. aasta EM-finaalturniirile. Mängiti ka 2013. ja 2015. aasta finaalturniiridel, kus aga kaotati kõik kohtumised.
Eesti on võitnud kõik kolm seni peetud kontrollkohtumist: eelmisel nädalal alistati kahel korral Soome vastavalt 3:2 ja 3:1.
Võrkpalli EM-finaalturniir algab 13. septembril. Eesti kohtub avapäeval mulluse maailmameistri Poolaga.
Toimetaja: Siim Boikov