Teppan EM-ist: oleme ahned, unistame suurelt

Eesti meeste võrkpallikoondis sõitis kolmapäeva varahommikul ära Hollandisse, kus reedel alustatakse enda viiendat EM-finaalturniiri. Meeskonna diagonaalründaja Renee Teppani sõnul on koondis valmis endast kõike andma.

"Ettevalmistus läks nii, nagu minema pidi. Alguses oli raske, esimesed kontrollmängud olid väga rasked, just füüsiliselt. Aga mida nädal edasi, seda kergemaks läks ja see oligi plaan. Mängupilt ei ole veel võib-olla ideaalne, aga ta on piisavalt okei," arutles Teppan. "Viimasest mängust jäi nädal enne EM-i, arvan, et see kõik oli normaalne."

"Üldjoontes ikkagi oleme ahned," jätkas ta. "See, mis tahame saada, selle järgi üritame minna. Kas see on võimalik, seda näitavad mängud, aga eks me ikka unistame suurelt."

"Mis puudutab tervist, siis minu puhul vajab veel natuke timmimist, päris sada protsenti ei ole. Arvan, et selle saab kontrolli alla nende samade füsioterapeutidega, kes meil on. Nad on väga tublid mehed ja teevad oma tööd hoolega. Eks ma iga päev nende jälgimise all olen," lisas Teppan. "Kui on vaja tablette neelata, siis ma neid tablette neelan. Olen varasemalt öelnud, et minu jaoks on EM oluline ja see, mis peale seda tuleb, hetkel ei ole oluline. Kui rinna peal on Eesti, siis tuleb läbi seina minna, kui vaja. Tean, et ka teised on valmis seda tegema. Mida vaja on, seda teeme."

Tänavu jäi kaaluprobleemide tõttu EM-koondisest välja diagonaalründaja Oliver Venno, seega langes Teppanile suurem vastutus. "Arvan, et [Hindrek] Pulk on ka täiesti tipp-topp mängumees, ma kindlasti ei ole üksinda selles rollis. Mis puudutab vastutust, siis ta võib-olla on suurem kui varasemalt, aga ma ei näe selles mingit probleemi," sõnas Teppan. "Viimased kaks aastat olen tippude tipus treeninud ja mänginud, see kõik valmistab nii mänguliselt kui ka vaimselt ette, muretsemiseks põhjust ei ole. Pigem on minu puhul viimasel ajal paraku olnud küsimus see, kuidas füüsiline tervis vastu peab. Praegu saime ta mingile tasemele päris kiiresti, läbi isegi väikese ime, võiks öelda. Nüüd on vaja veel väike samm teha, et kõik oleks väga okei. Natuke veel enesetunnet ja jõudlust õlas parandada."

Eesti koondis alustab EM-i reedel, kui Eesti aja järgi kell 18 minnakse Rotterdamis vastamisi valitseva maailmameistri Poolaga. "Ma nimetan Poolat julgelt maailma parimaks võistkonnaks," lausus Teppan. "Neil tuli nüüd uus mees suvel juurde, kuubakas Leon. Eks temaga platsil olemine vajab neil harjumist. Ta võib küll olla jube kõva mees, aga Poola mängujoonis oli natuke teistmoodi üles ehitatud, pigem nagu võistkondlikult, nüüd pigem läheb ühele mehele rohkem otsustavatel hetkedel." "Eks nad ka loksutavad oma mängu. Nad treeningmänge ei pea, arvan, et mängulises mõttes võime isegi paremas seisus olla alguses," lisas Teppan. "Me küll peame targalt seda EM-i mängima, ei saa kõike esimeses mängus välja panna, aga usun, et neid on võimalik üllatada küll. Kui me ise aukartust nende vastu üles ei näita, on nendega võimalik teha küll."

ERR-i spordiportaal vahendab kõiki Eesti koondise mänge otseblogis, lisaks on kõikidest kohtumistest otseülekanne Vikerraadios.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: