Rait Rikberg finaalturniiri eel: see aasta on vaja tulemus teha

Eesti meeste võrkpallikoondis alustab reedel EM-finaalturniiri, kui Rotterdamis kohtutakse Poolaga. 37-aastase Rait Rikbergi jaoks on tegemist kogenud libero kolmanda Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriga.

"Võib-olla kõige suurem erinevus on see, et ootame nii meie kui meie toetajad tulemust. See aasta on see aasta, kus on vaja tulemus teha," võrdles Rikberg oma seniseid finaalturniire ERR-ile.

"Oleme mingiks tulemuseks kindlasti valmis. See, mis sealt tuleb, seda näeme pärast. Eesmärgid on kõrged. Ma ei hakkaks neid välja ütlema, mis võistkonna eesmärgid on, aga need on kõrged."

Rikbergi sõnul on tal vorm hea ning koondise libero loodab, et see paraneb veelgi. "Tervis on päris hea. Eelnevatel aastatel on seganud mõned vigastused, aga hetkel on tervis korras ja vorm hea – loodame, et tähtsate mängude eel läheb veelgi paremaks. Mina ja kogu võistkond oleme 100% valmis."

Igapäevaselt Rait Rikberg vastaste mänge ei vaata. "Selleks on meil võistkonnas minu vend (Alar Rikberg, Eesti koondise abitreener – toim.), kes on hetkeks kõik vastaste tugevused ja nõrkused üle vaadanud. Meile presenteeritakse neid enne algavaid mänge. Praegu viie erineva võistkonna tugevused-nõrkused üles lugeda on suhteliselt mõttetu. Päev enne mängu on üks koosolek, enne mängu teine koosolek ja siis saame teada, mis meil vaja on ja vastavalt sellele tegutseme."

Taktikaliselt proovib Eesti meeskond viimastel treeningutel ka uusi asju, et olla võimalikeks raskusteks valmis. "Eks me ikka proovime mingisuguseid asju, kus me võiksime hätta jääda. [Martti] Juhkami näol on meil nüüd olemas pool-diagonaalründaja, pool-nurgaründaja, kes võib vajadusel tulla vastuvõttu tugevdama. Meil on selliseid nõkse, mida proovime, kui peaks tulema vajadus. Üldiselt on meie joonis sama – selline positiivne võrkpall, et me ei eksiks ise palju."

Suvel said mitmed võrkpallikoondise põhiliikmed puhata, samal ajal kui teised esindasid Eestit Euroliigas. "See, et põhimehed said kuu aega puhata, selle eest maksime lõivu Euroliigas. Me ei kvalifitseerunud Maailmaliigasse ja olime veel väga toored. Usun, et see otsus tehtigi vaadates EM-i – et me oleks EM-il värsked ja see on selle sügise kõige olulisem etteaste."

37-aastane Rikberg sai hiljuti kolmandat korda isaks ja EM-i eel on tal mänguisu suur. "Vanus on juba sealmaal, et suure tõenäosusega jääb see minu viimaseks EM-iks. Peas on siuke mõte, et kas nüüd või mitte kunagi," tunnistab kogenud koondislane.

"Eks ma läksin tema (lapse – toim.) juurest ära vastakate tunnetega, aga eks mu abikaasa hoiab tal kindlasti silma peal. Loomulikult on see puhas rõõm ja ma usun, et see paar nädalat, mis ta peab ilma isata olema, ma usun, et ta kannatab selle ära – kogu järgmise elu olen ma ju tema juures."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: