Eesti meistrid orienteerumise tavarajal on Evely Kaasiku ja Sander Vaher

Eleri Hiv, Evely Kaasiku, Marianne Haug
Eleri Hiv, Evely Kaasiku, Marianne Haug Autor/allikas: Maret Vaher

Täna Lääne-Virumaal Miilal peetud Eesti orienteerumise meistrivõistluste tavarajal tulid meistriteks Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Sander Vaher (OK Põlva Kobras).

Kui naiste põhiklassis oli Evely Kaasiku (1:28.00) võit 10,8 km rajal hõbedale tulnud Eleri Hirve (OK Võru) ees veenev – täpselt viis minutit ning pronksile jooksis Marianne Haug (+6.02; OK Võru), siis meeste põhiklassis tegi suurüllatuse sel aastal Eesti MM-koondisest välja jäänud, kuid järgmise aasta koduseks EM-iks harjutav Sander Vaher (1.32.18), kes 13,9 km pikkusel rajal võitis koondise liidrit Timo Silda 11 sekundiga. Kolmandale kohale tuli Kenny Kivikas (+ 4.56; OK Ilves) 17-sekundilise eduga Ats Sõnajala ees.

Timo Sild, Sander Vaher, Kenny Kivikas Autor/allikas: Maret Vaher

Veel poolel rajal võistluskeskusest läbijooksul juhtis Timo Sild kahe minutiga Sander Vaheri ees, kuid raja teise poole suutis Vaher joosta kindlamalt ning läks esmakordselt võistlust juhtima 15. punktis, kui joostud oli ca üks tund.

Raja viimase pooltunni jooksid mehed võrdselt: kord oli üks sekundi kuni paarikümnega etapil kiirem, kord teine. Komistuskiviks kujunes mõlemale 23. kontrollpunkt, kus KP-rõnga joon varjas kaardil ühe kõrgusjoone, kuid Timo Sillal kulus maastiku ja kaardi kokkuviimiseks ca 40 sekundit kauem kui Vaheril ning seetõttu sai Vaher selles punktis konkurendi ees 15-sekundilise edu, mida Sillal raja lõpuni jäänud kahel kilomeetril enam tagasi teha ei õnnestunud.

Juunioride klasside parimad olid Teele Telgma (SK Saue Tammed) ja Karel-Sander Kljuzin (Värska OK Peko).

Homme selgitatakse Miila nõudlikul maastikul teatemeistrid noorte ja veteranide klassides.

Eesti meistrivõistlused orienteerumise tavarajal ja noorte ning veteranide teatejooksudes korraldab orienteerumisklubi Rakvere Kuno Rooba juhtimisel. Rajameistritöö oli seekord kollektiivne looming, mida dirigeerisid Jaan Olvet ja Kuno Rooba.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: