Andrei Ojamets: sellist kogemust saab korra mõne aasta jooksul

Eesti naiste võrkpallikoondise peatreener Andrei Ojamets hindab väga kõrgelt kogemusi, mida kohtumised Hollandi-taoliste vastastega annavad. Eesti jäi eelmise EM-i hõbedanaiskonnale alla 0:3. Ise saadi kolme geimi peale 45 punkti.

"Esimene geim [18:25 - toim.] oli mängu moodi, aga pärast me ei suutnud laine peal püsida, kui Holland pani natuke juurde," lausus Ojamets pärast kohtumist.

"Eelkõige servi vastuvõtt on teada teema. Kuigi, kui vaatad meie protsendinumbreid, siis need ei ole üldsegi kehvad. Protsentidelt oli meil isegi mõni protsent parem kui Hollandi koondise vastuvõtt."

"Aga see, et meile löödi 12 ässa ja meie suutsime kuus, siis see on kindlasti Hollandi koondise kasuks," jätkas peatreener. "Selge ülekaal on rünnakuvõimsuses, tõstekiiruses, bloki korrektsuses ja kõrguses."

"Vaatamata pikkusele on nad väga liikuvad, väga hästi mängivad kaitses. Seal on palju, mida õppida. Iga meie ebatäpsus sai ära karistatud. Sellistes mängudes loeb ülipalju ka see, kui julgelt suudame mängida ja kui vähe pöörame tähelepanu, et meie vastas on maailmatasemel nimed," tõi Ojamets välja.

"Peaks mõtlema sellele, et olen siin platsil, katsun endast parima anda ning selliste mängude vastu olla targem ja leidlikum. Selliste võistkondadega mängida on iga kord suur õppetund. Sellist kogemust saab korra mõne aasta jooksul. See on väga väärtuslik."

Eesti koondisel on pidada veel üks kohtumine, kui kolmapäeval asutakse vastamisi eelmise EM-i neljanda koha naiskonna Aserbaidžaaniga.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: