U-18 MM-il hiilanud Eesti golfar: teadsin, et olen selliseks tulemuseks suuteline

Nädalavahetusel lõppenud golfi U-18 maailmameistrivõistlustel tegi Eesti golfar Kevin Cristopher Jegers muljetavaldava turniiri, kui jõudis tihedas konkurentsis 16 parema sekka. Noor golfimängija peab tulemust oma niigi eduka hooaja suurimaks saavutuseks.

"Eks ta väike üllatus ikka oli, aga ma teadsin, et olen selliseks tulemuseks suuteline. Mul on olnud väga hea hooaeg," kommenteeris Jegers enda esitust ERR-ile antud intervjuus.

16 parema seas jäi Jegers alla hiljem noorte maailmameistriks tulnud prantslasele Tom Gueantile. "Ta mängis hästi, aga ta oli kindlasti võidetav ja mina jään kindlaks sellele, et mängisin paremini, kui tema. Kahjuks õnnestus temal lihtsalt rohkem put'e sisse lüüa ja nii see juhtuski. Mul oli võimalus lõpus mäng isegi tagasi tuua, aga tegin kaks väga suurt viga, mistõttu see kaotus tuligi," tunnistab Jegers.

MM-i kui võistlusega jääb Jegers rahule. "Sinna on tulnud kohale mängijad üle kogu maailma. See on üldse väga äge kogemus, mängida teistest riikidest pärit inimestega ja õppida neid tundma. Ilm oli küll üpriski kehva, mis hoidis mind natuke tagasi, aga kõikidel oli samad tingimused."

Hea tulemus noorte MM-il on noore Eesti golfari sõnul järjepideva töö tulemus. "Pigem on see olnud loogiline areng. Olen iga aasta talvel kõvasti vaeva näinud ning mul on treener, kellega teen juba neljandat aastat koostööd ja iga aasta läheb aina paremaks."

Golfipisiku sai Jegers oma vanematelt, kes samuti spordiala harrastavad. "Ma hakkasin mängima umbes kümme aastat tagasi, kui ma kaheksa-aastane olin. Vanemad hakkasid varem mängima kui mina ja ma tulin nendega väljakule kaasa ja mulle meeldis see."

Et areng ei pidurduks, plaanib Jegers USA-sse ülikooli minna, kus saaks aastaringselt ja kliimast sõltumata golfiga tegeleda. "Mul on plaan minna Ameerikasse ülikooli, täpsemalt Middle Tennessee State'i, kus on kõvasti parem kliima kui Eestis. Saab rohkem harjutada ja veelgi paremaks saada," usub Jegers.

"Sealne golfisüsteem on kõvasti parem, kui mujal maailmas. Õppeedukus pole võib-olla nii hea kui Eestis, aga just see golfi pool on seal arenenum ja seal on kõvasti paremad kohad, kus golfi harjutada."

Tulevikku vaadates seab Jegers sihiks profikarjääri. "Viie aasta pärast ma lõpetan alles ülikooli, nii et sealt jooksvalt vaatab edasi, aga kunagi tahaks ikkagi Tourile välja jõuda."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: