Eesti orienteerujad võitsid rogaini MM-il arvukalt medaleid

Timmo Tammemäe ja Rain Seepõld rogaini MM-i finišis.
Timmo Tammemäe ja Rain Seepõld rogaini MM-i finišis. Autor/allikas: Lauri Leppik

16. rogaini maailmameistrivõistlused peeti 27.-28. juuli nädalavahetusel Püreneede mäestikus Kataloonia ja Prantsusmaa piiril võistluskeskusega La Molina mägisuusakeskuses. Nõudlikele oludele vaatamata tõestasid MM-il osalenud eestlased, et rogain on jätkuvalt Eesti orienteerumise paraadala, kus tiitlivõistlustelt ei tulda tagasi tühjade pihkudega.

Tänavused rogaini maailmameistrid on Timmo Tammemäe ja Rain Seepõld, kes kogusid 414 punkti. Tammemäele on see teine rogaini MM-i kuld, eelmise võitis ta 2014. aastal USA-s koos vendade Rain ja Silver Eensaarega. Tammemäe seekordne võistkonnakaaslane Rain Seepõld on varem tuntud ultrajooksjana.

Viis punkti nõrgema tulemusega said hõbeda Timothy Farrant ja Tane Cambridge Uus-Meremaalt. Pronksi võitsid tšehhid Ondřej Skripnik ja Radovan Čech.

Naisvõistkondade arvestuses said hõbeda Eleri Hirv ja Piibe Tammemäe. Kulla võitsid venelannad Anna Burlinova ja Maria Pljašetško.

Meesjuunioride seas võitsid kulla Lauri Pähn ja Kaarel Hendrik Zernant. Naisjuunioride klassis said hõbeda Marie Tammemäe ja Emily Raudkepp ning pronksi Kaise Rooba ja Epp Paalberg. Juunioride segavõistkondade arvestuses said pronksi Helis Pajuste, Kadri Ustav ja Kaarel Vesilind.

Meesveteranide klassis said pronksi Ain Fjodorov ja Rait Pallo. Naisveteranide klassi pronksi ja naissuperveteranide klassi kulla võitsid Marje Viirmann ja Airi Alnek. Naissupereveteranide klassi pronksi said Kersti Ehala ja Pilvi-Heli Vettik. Meessuperveteranide klassis said hõbeda Tiit Tali ja Antti Roose. Meesultraveteranide klassis võitsid kulla Johannes Tasa, Arvo Kivikas ja Tõnu Nurm. Naisultraveteranide klassi pronksi said Virve Orav ja Eha Arb.

Osavõtjate arv tänavusel rogaini MM-il oli rekordiline – ligi 400 võistkonda enam kui 850 võistlejaga 32 riigist.

Võistlusmaastikul varieerusid kõrguste vahed ca 1500 meetrist 2500 meetrini. Võistlusrada oli füüsiliselt väga nõudlik ning kõikide kontrollpunktidega rajavariandi läbimine oleks nõudnud summaarselt ligi 9000 tõusumeetrit. Kui Euroopat on viimastel päevadel kimbutanud palavus, siis Püreneede mäed kostitasid võistlejaid esimesel võistluspäeval äikese, jaheda vihma ja kohati ka rahega.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: