Pärnu lahel sõideti A. Le Coq Muhu Väina regati lühirajasõidud

Jaht Olympic
Jaht Olympic Autor/allikas: Gerli Tooming

Tänavusel Muhu Väina regatil on nüüdseks purjetatud kuus etappi. Reedene Pärnu lühirada oli regati kõige sportlikum ja kiirem – Pärnu lahel purjetasid kõik võistlusgrupid kaks sõitu vastutuule-allatuule rajal, mis nõuab palju manöövreid ja paneb proovile tiimide taktikad ja meeskonnatöö.

Ilmaolud olid peavõistlusjuhi Andres Taltsi sõnul ideaalsed: ""Kui viimastel päevadel on kimbutanud regatti tuulevaikused, siis lühirajavõistluseks oli päikest, sooja ja purjetamiseks sobivat stabiilset tuult. Oli näha, et kõik purjetajad nautisid!"

ORC I grupis oli tänane esikolmik niivõrd tihe, et kahe sõidu kokkuvõttes oli neil võrdne arv punkte (4). Otsustavaks sai punktiarvestuse reeglite järgi jahi Olympic teises sõidust saadud ehk hilisem sõiduvõit. Jahtklubi Dago jaht Olympic Tiit Vihuliga roolis on nüüd enne viimast etappi regatti juhtimas 11 punktiga, vaid kaks punkti jääb maha samast klubist Postimees Sailing Team, kapteniks Sven Nuutmann. Kolmandal kohal on 17 punktiga Matilda 4 Haapsalu Jahtklubist, mille roolis Koit Pauts.

Olympicu roolimees Tiit Vihul ütles, et Pärnu lühiraja etapp oli üle mitme regatipäeva sportlik ja põnev, sest tegemist oli rajasõiduga, mis on huvitavam kui pikk ja passiivne purjetamine. "Tuult oli piisavalt ja täna said võidu need tiimid, kes olid paremini võistlusele keskendunud. Oluline oli hea start ja poolevalik nii suurt rolli ei mänginud. Muidugi tuli silmas pidada varem startinud jahtide gruppe, et nende suhtes saaks puhast tuult, sest mingil määral nad segasid meie sõitu. Kuna stardist saime hästi minema ja mõlemas sõidus olime esimeses märgis esimesena, siis meil oli sellevõrra ka ülejäänud distantsi lihtsam sõita. Võistlesime täna koosseisus, mis läheb augustikuus ka Rootsis toimuvale ORC EM-ile – rajasõit oli meile EM-iks hea trenn ja mõlemad sõidud õnnestusid ilma vigadeta. Midagi teistmoodi ega paremini teha ei oleks osanud."

ORC II grupis sai täna etapivõidu Kalevi Jahtklubi jaht My-Car, roolis Harles Liiv, võites mõlemad lühirajasõidud. Aivar Tuulbergi Katariina II Pärnu Jahtklubist sai etapil teise koha, olles mõlemas tänases sõidus teine. Tubli kolmanda koha sai Saaremaa Merispordi Seltsi / Kalevi Jahtklubi jaht Evelyn III, millel kapteniks Kristen Pugi. Esikohta hoiab enne viimast etappi Katariina II 13 punktiga, 15 punktiga on teine Evelyn III ja kolmandal kohal 18 punktiga on Jahtkubi Baltsail jaht Adele Aleksandr Karboinoviga roolis.

Võiduka My-Cari roolimees Harles Liiv oli lühiraja sõidu üle äärmiselt õnnelik. "Täna oli Pärnu lahel lentsiv tuul, mis keeras ühe krüssu ajal lausa kolm-neli korda. Kõige tähtsam oli saada õige suunaga ja õigest kohast minema. Esimeses sõidus tegime stardi paremal shiftil laeva ja teises sõidus stardiliini lipu poolt vasaku shiftiga. Teises sõidus toimis meie taktika  sedavõrd hästi, et meil õnnestus kahe minuti jooksul oma grupi jahtide sõitu kontrollima hakata. Krüssasime vasakule kõigi eest läbi, nii et tuul oli meie suhtes lõpuks maksimaalselt vasakus asendis. Sealt edasi sai määravaks super meeskonnatöö ja jahi liikumine tuule shifte järgides. Kui oled stardis ees ja meeskond on kindel, siis oledki kuulikindel. Tänased sõidud olid nii hästi õnnestunud, et tagantjärgi tunduvad lihtsad. Meil on pardal supertiim, kes töötas ilma vigadeta nagu profimeeskond. Selle tulemuse üle on väga hea meel, sest konkurents meie grupis on ülikõva. Katariina II poolt seatud kõrged standardid teevad iga võidu Eestis väga väärtuslikuks!"

Esikohta hoiab ORC II grupis enne viimast etappi Katariina II 13 punktiga, 15 punktiga on teine Evelyn III ja kolmandal kohal 18 punktiga on Jahtkubi Baltsail jaht Adele Aleksandr Karboinoviga roolis.

ESTLYS II võistlusgrupis esikohale sõitnud Saaremaa Jahtklubi jahi Centaur kapten Risto Riim kiitis samuti head purjetamisilma: "Ilm oli täiuslik, sellist lühikeste pükstega purjetamist ei ole tihti, nautisime sõitu. Puhus meile sobiv 6–7 m/s tuul ning tulemusega oleme loomulikult rahul. Meeskond kallutas nii, et veri ninast väljas – siis on midagi jõululauas meenutada." ESTLYS III üldarvestuses on peale 6. etappi Centaur teisel kohal jaht Tessa järel.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: