Tanel Leok sai Läti MM-etapil 15. koha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tanel Leok
Tanel Leok Autor/allikas: Urmo Sibul

Motokrossi maailmameistrivõistluste üheksas etapp toimus sellel nädalavahetusel Lätis Kegumsi krossirajal. MXGP klassis oli meie parim A1M Motorsport meeskonna sõitja Tanel Leok, kes etapi kokkuvõttes saavutas 15. koha.

Eilses kvalifikatsioonis 21. koha saanud Tanel Leok tegi tänases avasõidus enda kohta suurepärase stardi. Esimesest ajavõtust läks ta läbi üheksandal kohal. Järgmise ringi jooksul langes Leok 13. kohale. Sealt edasi leidis Tanel hea rütmi ja ta suutis top 15 sees praktiliselt kogu sõidu püsida. Finišisse tuli Leok lõpuks 14. kohal.

Harri Kullas, Karel Kutsar ja Gert Krestinov võitlesid terve sõidu jooksul punktikoha pärast. Kutsar suutis punktikohal püsida enamuse sõidust, kuid lõpus ta väsis ning andis tempos järgi. Veel eelviimasel ringil püsis punktikohal Kullas, kuid finišisse ta ei jõudnud, sest bensiin sai viimasel ringil otsa. Lõpuks oli paremuselt teine eestlane ikkagi Karel Kutsar, kes sai 22. koha. Gert Krestinov lõpetas sõidu 23. kohal ja Harri Kullas sai kirja 24. koha.

Võidu eest käis tuline heitlus terve sõidu jooksul. Stardi järel juhtis Antonio Cairoli (KTM, Itaalia), kuid sõidu keskel asus liidriks Aranud Tonus (Yamaha, Šveits). Kuid ka Tonus ei suutnud võiduka lõpuni tulla, natuke enne lõppu möödus temast Jeffrey Herlings (KTM, Holland), kes lõpuks ka esimesena lõpetas. Teine oli Tonus ja kolmas Cairoli.

Teises sõidus tegi Tanel Leok taas üsna hea stardi ja esimesel ringil hoidis ta 13. kohta. Kahjuks aga tuli seejärel tal kohe kukkumine ja terve rivi pääses temast mööda. Leok ei andnud aga alla ning ta hakkas viimaselt kohalt konkurente püüdma. Sõidu jooksul suutis ta pidevalt konkurentidest mööduda ja mõned ringid enne sõidu lõppu püüdis ta kinni ka 15. kohal sõitnud Harri Kullase. Leok sai ka temast mööda jatuli finišisse parima eestlasena 15. kohal.

Krahh tabas taas Harri Kullast, kes jäi viimasel ringil kütuse lõppemise tõttu jälle raja äärde ning sai ta kirja 20. koha. Hea sõidu tegi ka Gert Krestinov, kes terve sõidu jooksul püsis punkitkohal ja finišis oli ta lõpuks 18. Karel Kutsar katkestas.

Esikoha teenis teises sõidus sarja liider Tim Gajser (Honda, Sloveenia), teiseks tõusis marulise lõpu teinud Romain Febvre (Yamaha, Prantsusmaa) ja kolmas oli Jeremy Seewer (Yamaha, Šveits).

Läti etapi kokkuvõttes oli meie meestest parim Tanel Leok, kes sai 13 punktiga 15. koha. Gert Krestinov oli kolme punktiga 23. ja Harri Kullas ühe punktiga 26. Etapi võitis 40 punktiga Tim Gajser. Ka teine ja kolmas koht kogusid 40 punkti. Teine oli Romain Febvre ja kolmas Arnaud Tonus. Tanel Leok on pärast Läti etappi üldarvestuses 82 punktiga 19. kohal. Liider on 391 punktiga Tim Gajser.

MX2 klassis esindas meid ainsana Hardi Roosiorg, kes läks starti kindla eesmärgiga punkte tuua. Avasõidus jäi Roosiorg stardi järel päris taha, kuid kohe sõidu algul hakkas kõvasti juhtuma ja toimus mitmeid kukkumisi. Lisaks suutis Hardi ise ka mitmeid möödasõite teha ning peagi oligi ta juba top 20 lähedal. Veel kolm ringi enne lõppu oli Roosiorg 21. kohal, kuid viimaste ringidega õnnestus tal 19. kohale tõusta.

Kindla võidu võttis tervet sõitu algusest lõpuni juhtinud sarja liider Jorge Prado (KTM, Hispaania). Teist kohta hoidis enamuse sõidust Thomas Kejr Olsen (Husqvarna, Taani), kuid teisena tal lõpetada ei õnnestunud. Tagant püüdis ta kinni ning ka möödus Jago Geert (Yamaha, Belgia), kes ise teisena lõpetas. Kjer Olsen oli finišis kolmas. Sellel etapil oma debüüdi A1M Motorsport meeskonna eest teinud Cyril Genot (Husqvarna, Belgia) hoidis avasõidus punktikohta, kuid kukkumise tõttu ta sõidu katkestas.

Teise sõidu start oli Roosiorul üsna sarnane esimese sõiduga. Punktikohta tuli tal püüdma hakata üsna rivi lõpust. Sõidu jooksul tõusis Hardi aina lähemale top 20, kuid punktikohast jäi puudu kõige napimalt. Roosiorg lõpetas sõidu 21. kohal ja jäi esimesena punktidelt välja. Viimase punktikoha röövis talt A1M Motorsport meeskonna värskeim liige Cyril Genot. Võitlust esikoha eest taas ei tekkinud. Jorge Prado asus sõidu liidriks kohe stardi järel ning ta sõitis kohe ka teistel eest ära ja võttis lõpuks kindla esikoha. Terve sõit oli teisel kohal Thomas Kjer Olsen, kuid jälle röövis selle temalt sõidu lõpus Jago Geerts. Olsen lõpetas sõidu kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis Roosiorg kahe punktiga 23. koha. Esikoht läks 50 punktiga Jorge Pradole, teine oli 44 punktiga Jago Geerts ja kolmas 40 punktiga Thomas Kjer Olsen. Cyril Genot oli ühe punktiga 24. Sarja kokkuvõttes on Roosiorg 10 punktiga kolmekümneneljas. Liider on 397 punktiga Jorge Prado.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: