Rainer Vassiljev: hokivahetusi tegema ei hakka, väljakul peame otsima tugipunkte

Foto: ERR

Eesti meeste võrkpallikoondis võõrustab laupäeval Euroopa Kuldliiga alagrupi neljandas kohtumises Horvaatiat, kellele võõrsil geimidega üks-kolm kaotati. Eestil on aga lisandunud kuus mängumeest, kes tsükli alguses said võrreldes ülejäänutega rohkem puhata.

Eesti koondise abitreener Rainer Vassiljev, kui erinev kava on hilisematele liitujatele?

Terve esimese nädala lõpu tegutsesid nad kuuekesi täitsa omaette. Tegid kui esmatutvust võrkpalliga. Andsime rahulikult aega ja siis kolm trenni oleme teinud kõik koos. Siin olemegi järjest enam üritanud neid võistkonnaharjutuste sisse sobitada ja mängintensiivsust katsunud. Kõik on okei ja oleme nähtuga rahul. Jõuame õigeks ajaks õigesse konditsiooni.

Siit nüüd edasi kõik koos?

Selge see, et mehed on valmis võistkonnaga koos treeningutel osalema. Individuaalseid asju nokitseme kogu aeg juurde. Oleme kõik ühes pundis ja üritame sättida koormusi töö käigus.

Kuidas on lood Renee Teppani õlaga?

Renee on kõige suurem küsimärk. Kui sul mängupaus sees, siis loogiline, et kui tuleb pallikoormus sisse, siis annab õlg tunda. Võib-olla temal annab rohkem tunda, liigutus on võõras ning koormust ja intensiivsust peame samm-haaval tõstma. Peame olema tähelepanelikud ja kuulama Reneed, kuidas see talle mõjub. Loodame parimat ja kindlasti me ei torma kuhugi. Esimesed mängud ei ole Renee see mees, keda peame väljakule panema. Hindrek Pulk on näidanud, et suudab meid aidata küll ja see on hea ka Reneele, et me ei pea teda forsseerima.

Milline kombinatsioon võiks homme olla? Kas lihtne matemaatika, et kolm uut meest ja kolm, kes on koondises olnud pikemad? Olete ka öelnud, et tahaks kooslust katsetada. Kuidas see võiks välja näha?

Meil mõtteid on, aga lõpliku otsuse teeme mängupäeval. Ühistreeningute hulk on olnud piisavalt väike, et üks trenn võib palju muuta. Hokivahetusi tegema ei hakka, peab otsima tugipunkte väljakul. Üritame positiivses olukorras, kus on kasutada palju mängijaid, leida võimalikult hea variandi.

Ehk kui Renee Teppan homme ei mängi, siis teised viis on valmiduses?

Jah, nemad on mänguvalmis ja kindlasti nii mõni neist ka homme väljakul käib.

Horvaatia tundus esimeses kohtumises võimas ja füüsiline. Mida Eesti on homseks välja mõelnud ja kus tahate paremad olla?

Meil on võrreldes esimese mänguga kõvasti reserve panna. Üks, kus peame teravamad olema, on serv. Meil seal ei toiminud kuidagi, nad said päris hästi lustida... võistkond on suuresti kahele mängijale rajatud ja eks üritame neile natuke rohkem keskenduda. Horvaatial on positiivne foon, kuna neil on uus itaallasest peatreener, kes teeb kindlasti päris palju muudatusi ja uut hingamist on meestes näha. Ega nad mugavad vastased ei ole, aga kindlasti saame mängida paremini kui esimeses voorus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: