Eesti vanim takistuskrossijooks üllatab uute takistustega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Müüri ületamine Kõva Mehe Jooksul
Müüri ületamine Kõva Mehe Jooksul Autor/allikas: Kõva Mehe Jooks

Pühapäeval, 9. juunil kell 12 antakse start Icebug Kõva Mehe Jooksule. Juba 12. korda kogunevad takistuste- ja mudajooksu sõbrad Saunapunkti, et üheskoos nautida ekstreemsemat jooksuelamust.

Icebug Kõva Mehe Jooksu distants on traditsiooniliselt 10 km ning rada on adrenaliini tõstev ja meeldejäävaid emotsioone pakkuv. Krossijooksuks sobival rajal tuleb osalejatel läbida ja ületada erinevaid looduslikke ja spetsiaalselt jooksu jaoks ehitatud takistusi. Lisaks juba tuttavatele läbi jõe ja üle heinapallide virna jooksmisele, erinevate veetakistuste ületamisele ja läbimisele, mudas roomamisele ja torudesse sukeldumisele tuleb sel korral osalejatel ka käte jõul rippudes edasi liikuda ning suur konteiner ületada.

Kell 11 saavad ka väikesed jooksusõbrad aimu takistustega jooksust, sest siis antakse start ca 400 m jooksuringile, kus kuni 10 aastased saava osaleda Kõva Kuti Jooksul.

Kõva Mehe Jooksu lõpuprotokolli reeglitepärase aja kirja saamiseks peavad osalejad läbima-ületama kõik rajale jäävad takistused. Takistuste mitte läbimise korral tuleb osalejatel teha trahvikätekõverdusi. Lisaks individuaalsele arvestusele selgitatakse ka kõige kõvem tiim. Kolme- kuni viieliikmelise tiimi arvestuses liidetakse kolme kiireima osaleja ajad ja väikseima ajaga tiim on võitja. Võistlejate ohutuse ja takistuste nautimise huvides on osalejad jagatud nelja stardigruppi. Esimeses grupis stardivad eelmisel aastal head tulemust näidanud ja ka potentsiaalsed kiiremad. Ülejäänud grupid on reeglina moodustatud registreerimise ajalise järjekorra alusel. Igas grupis läheb rajale keskmiselt 200 osalejat.

Kõva Mehe Jooksu võistluskeskus ja start on Tallinna kõrval paiknevast Laagri asulast 2 km kaugusel olevas Saunapunktis.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: