Bottas teenis Bakuus karjääri viienda MM-etapivõidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1556443080000 | amCalendar}}
Valtteri Bottas
Valtteri Bottas Autor/allikas: EPA/Scanpix

Bakuu tänavarajal sõidetud vormel-1 MM-sarja Aserbaidžaani GP-l teenis karjääri viienda etapivõidu soomlane Valtteri Bottas (Mercedez), kes edestas meeskonnakaaslast Lewis Hamiltoni ja Ferrari pilooti Sebastian Vettelit.

Kvalifikatsioonis kiireimat ringiaega näidanud Bottasel õnnestus põhisõidu start hästi. Peale esimesi boksipeatusi tõusis liidriks aga Ferrari piloot Charles Leclerc, kelle meeskond lähenes võidusõidule teistsuguse taktikaga. Algselt ilmselt ühe boksipeatuse taktikaga rajale läinud Leclerc edestas Mercedese piloote sõidu keskel ligemale 20 sekundiga, ent seejärel hakkas vahe kiiresti sulama. 19 ringi enne võistluse lõppu kerkis Bottas taas liidriks ning säilitas positsiooni lõpuni. Ring hiljem möödus Leclercist ka Hamilton ja seejärel ka Sebastian Vettel (Ferrari) ja Max Verstappen (Red Bull), kes hiljem lõpetasidki vastavalt kolmandal ja neljandal kohal. Kiireima ringiaja eest teenis lisapunkti kolm ringi enne lõppu värsked rehvid alla saanud Leclerc. See tähendas, et Leclerc tegi lõpuks kaks boksipeatust teiste ühe vastu ning pälvis etapilt viienda koha.

Bottas tõusis liidriks ka MM-sarja üldtabelis. Soomlasel on kogutud nelja etapiga 87 punkti. Hamilton jääb temast maha ühe punktiga. Kolmandal kohal jätkab Vettel, kellel on 52 punkti.

Enne võistlust: Mercedese piloodid on võidutsenud kõigil eelneval kolmel etapil. Kui Austraalias oli kiireim Bottas, siis Bahrainis ja Hiinas teenis esikoha Hamilton. Tiitlikaitsja hoiab liidripositsiooni ka MM-sarja üldtabelis 68 punktiga. Teisel kohal on Bottas 62 punktiga ja kolmandal Red Bulli piloot Max Verstappen 39 teenitud silmaga.

Kolmanda stardipositsiooni sõitis kvalifikatsioonis välja Sebastian Vettel (Ferrari; +0,302) ja neljanda Max Verstappen (Red Bull; +0,574). Esikümnesse mahtusid veel Sergio Perez (Racing Point), Daniil Kvyat (Toro Rosso), Lando Norris (McLaren), Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), Kimi Räikkönen (Alfa Romeo) ja Charles Leclerc (Ferrari), kes kolmandal sessioonil vastu seina sõitis.

Toimetaja: ERR Sport