Tallinnas selgusid sumomaadluse Euroopa meistrid

Tallinnas selgusid pühapäeval sumomaadluse Euroopa meistrid. Viimasel võistluspäeval ehk täiskasvanute konkurentsis võitsid Eesti sumomaadlejad kaks medalit.

Raskekaalus sai Eesti parimana viienda koha Keiro Raudkats, kes pronksikohtumises esialgu võitjaks kuulutati, kuid kohtunike otsuse järel siiski medalist ilma jäeti. "Oli näha, et tal käis jalg ennem väljas. Pronksikohtumiseni jõuda juba on minu jaoks üllatus. Mina olen teda kogu aeg treeninud ja andis endast parima. Loodame, et järgmine aasta ei tule mitte kolmas koht, vaid jõuab finaali," kommenteeris sumoliidu asepresident Kaido Höövelson.

Raskekaalu Euroopa meistriks tuli venelane Ruslan Bagaev. Profisumos edukat karjääri teinud Kaido Höövelson oli algselt ka ise võistlejate nimekirjas, kuid otsustas viimasel hetkel Euroopa meistrivõistluste peakorraldajana osalemisest loobuda. "Ütleme ausalt, inimesed on tulnud, sportlased on tulnud kaugelt siia, et võidelda number üheks. Ma ei taha kellegi unistusi purustada. Ma ei ole veendunud , et ma oleks kõiki neid võitnud, aga ma usun, et see ei oleks päris õige olnud minu seisukohalt," kommenteeris Höövelson.

Euroopa meistlivõistluste hõbemedali jättis naiste kaalukategoorias kuni 60 kilogrammi koju Darja Tokmantseva. Meeste kaalukategoorias kuni 92 kilogrammi sai pronksi Raido Liitmäe. Kas Baruto näeb Eestist endale lähiajal mantlipärijat tulemas? "Ütlen päris ausalt, ei ole veel näha olnud. Noored on tublid. Mõni poiss võib, aga eks seda näitab aeg." 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: