EM-iks valmistuv Puusta: külmast kohast tulemine tuleb ehk isegi kasuks

Foto: ERR

Purjelaudur Ingrid Puusta valmistub Euroopa meistrivõistlusteks, mis toimuvad kuu aja pärast Hispaanias. Hooaja põhivõistlus on augustikuine eelolümpia.

Nädala alguses naasis Ingrid Puusta Hispaaniast Cadizist Andaluusia olümpianädalalt kolmanda kohaga. Võistlusega tuttavates vetes, kus peetud MM-il ta aastaid tagasi kindlustas Londoni olümpiapääsme, valmistus ta seekord aprilli alguses Palmal peetavaks EM-iks. Kehvadele tuuleoludele vaatamata jäi ta võistlusega väga rahule.

"Püüdsin kasutada enda head ettevalmistust jõusaalis – olin valmistunud Eestis – ja samas suutsin realiseerida ka oma võistluskogemust vaiksemates tuultes. Kasutasin ära ka oma teadmisi hoovustest ja tuultest – seal oli hoovus päris suur, mida sain enda kasuks pöörata. Üldiselt väga hea võistlus ja ettevalmistus Euroopa meistrivõistlusteks," lausus Puusta ERR-ile.

Suurem osa treeningutest on Puusta tänavu teinud jõusaalis, aga ei pea seda puuduseks.

"Ka teised, kes elavad soojemates maades, ei treeni aastaringselt. On ikkagi sellised puhkeperioodid, perioodid kus ollakse ainult jõusaalis ja tehakse üldfüüsilist. Pead kõike seda tasakaalustama ja ma arvan et see mingis mõttes tuleb isegi kasuks, et tuleme sellisest külmast kohast, et sul ei teki vee peal sellist tüdimust."

Juba järgmisel nädalal sõidab Puusta nädalaks Palmale laagrisse, et EM-iks võimalikult hästi valmistuda.

Tokyo olümpiapääse on Puustal juba eelmisest aastast taskus. Hooaja põhivõistluseks on tema jaoks augustikuine eelolümpia Jaapanis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: