Linn tunnustab Rio de Janeiros edukalt esinenud tallinlastest sportlasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rio de Janeiro olümpiamängude maskott Vinicius Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tallinna Linnavalitsus otsustas tänasel istungil eraldada reservfondist Tallinna Spordi- ja Noorsooametile 31 000 eurot tunnustamaks ja toetamaks Rio de Janeiro olümpia- ja paraolümpiamängudel edukalt esinenud tallinlastest sportlasi, nende treenereid ja tunnustusürituse korraldamiseks.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul korraldab Tallinna linn esmakordselt tunnustusürituse neile tublidele tallinlastest sportlastele, kes osalesid olümpia- ja paraolümpiamängudel. „Usun, et iga sportlase suureks unistuseks on jõuda olümpiamängudele, ent selle saavutamine tähendab suurt pühendumist, eneseületusi ja aastatepikkust ränka tööd. Ainuüksi juba seetõttu väärib iga meie sportlane tunnustust, et ta on suutnud ületada olümpianormi ja pääsenud võistlema teiste maailma tippudega,“ sõnas Kõlvart.

Tallinna Raekojas sel reedel toimuval tänuüritusel tunnustab abilinnapea Mihhail Kõlvart tänukirjaga kõiki Rio de Janeiro olümpia- ja paraolümpiamängudel osalenud tallinlastest sportlasi ja nende treenereid. Edukamatele sportlastele ja nende treeneritele eraldatakse lisaks ühekordset toetust.

Tallinlased Irina Embrich ja Erika Kirpu tulid Rio de Janeiro olümpiamängudel vehklemise Eesti epeenaiskonna koosseisus 4. kohale. Irina Embrichi tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga, Erika Kirput 2000 euroga ning nende treenereid Viktor Kirput 1000 euroga, Anatoli Jasnovit 1000 euroga ja epeenaiskonna peatreenerit Kaido Kaabermad 1000 euroga.

Tallinlane Martin Kupper tuli Rio de Janeiro olümpiamängudel kettaheites 4. kohale. Martin Kupperit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Aleksander Tammertit 1000 euroga. Gerd Kanter pälvis olümpiamängudel kettaheites 5. koha, Gerd Kanterit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Indrek Tustitit 1000 euroga. Heiki Nabi saavutas olümpiamängudel kreeka-rooma maadluses 5. koha, Heiki Nabit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Henn Põllustet 1000 euroga.

Ksenija Balta tuli olümpiamängudel kaugushüppes 6. kohale, Ksenija Baltat tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Andrei Nazarovit 1000 euroga. Rio de Janeiro olümpiamängudel tõstmises 7. koha saavutanud Mart Seimi tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Alar Seimi 1000 euroga. Epeevehklemises 8. koha saavutanud Nikolai Novosjolovit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Igor Tšikinjovi 1000 euroga.

Elisabeth Egel tuli Rio de Janeiro paraolümpiamängudel 200 m kompleksujumises 5. kohale. Elisabeth Egelit tunnustatakse ja toetatakse 2000 euroga ja tema treenerit Õnne Pollisinskit 1000 euroga.

Rio de Janeiros toimusid suveolümpiamängud 5.-21. augustil ja paraolümpiamängud 8.-18. septembril. Olümpiamängudel osales Eesti sportlasi kokku 47, kellest 16 olid tallinlased, paraolümpiamängudel osales kokku 6 Eesti sportlast, kellest 3 olid tallinlased.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: