Ingrid Puusta läheb Läänemere-ületuse teisele katsele   ({{commentsTotal}})

Matthew Rickard, Ingrid Puusta, Jaak Lukk, Marek Peet ja Ainar Annus
Matthew Rickard, Ingrid Puusta, Jaak Lukk, Marek Peet ja Ainar Annus Autor/allikas: Matthew Rickard

Ingrid Puusta, kelle esimene katse Läänemerd Eestist Rootsi surfates ületada luhtus saatekaatri rikke tõttu, läheb teisele katsele. Uue kaatriga tõttas appi meedia vahendusel Ingridile kaasa elanud paadiomanik Marek Peet. "Mõtlesin, et saan aidata ja lõin kaasa, kuna tegu on heategevusprojektiga," lausus Peet korraldajate pressiteate vahendusel.

Puusta asutab end teisele katsele Läänemerd ületada laupäeva hommikul Lõmala sadamast, Saaremaal, pistes lisaks väsimusele ja heitlikule tuulele rinda ka külma ning nappima kippuva päevavalgusega. Vaatamata teadmatusele ja lahenduse ootamisele, mis paar päeva on teda vaevanud, on purjelaudur optimistlik: "Olen uueks katseks valmis!"

Oma pea 150-miilise (ca 277 km) purjelauasõiduga tahab ta koguda toetust puuetega merehuvilistele, kellele Eestis veel purjetamisvõimalusi ei ole.

Kogu ülesõit on jälgitav satelliitjälgimisseadme vahendusel saidil http://yb.tl/bsc-rsx

Pikal meresõidul turvab sportlast saatekaater, mille meeskonnas on koduklubi Noblessneri Jahtklubi Purjetamiskooli treenerid Jaak Lukk, Matthew Rickard, Ainar Annus ja Marek Peet.

Erivajadustega inimeste purjetamistreeninguteks saab annetada kas helistades numbril 900 7019 (annetus 5 eurot, number avatud 19.-26.09) või tehes ülekande Eesti Paraolümpiakomitee kontole SEB panka, IBAN: EE121010002019563005.

Selgitustesse palume märkida "Annetus-purjetamine".Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: