Avameri lauatennisest: mida paremaks saad, seda paremaid partnereid on sul vaja

Kuu alguses Portugalis toimunud lauatennise alla 21-aastaste Euroopa meistrivõistlustel rõõmustas Eesti koondist korraliku mänguga Airi Avameri, kes jõudis 32 parema hulka.

Tartu Ülikooli teise kursuse juuratudeng Airi Avameri kuulub lauatennises Eesti paremikku. Narva neiu on viimasel neljal aastal tulnud üksikmängus riigi meistriks. Hiljutistel alla 21-aastaste vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel jõudis Avameri 32 parema hulka, kui teenis alagrupis võidu nii Ungari kui Valgevene konkurendi üle. Vahegrupist edasi pääseda ei õnnestunud.

 "Mängisin päris hästi ja kõik vastased olid tugevad. Arvan, et läks suhteliselt hästi. Euroopa U-21 meistrivõistlused on selline võistlus, kuhu pääseb ainult kutsetega ehk ainult Euroopa paremik mängib omavahel," rääkis Avameri intervjuus ERR-ile.

Lauatennisega on Avameri tegelenud 14 aastat. Praegu aitavad teda plaanide koostamisel Vallot Vainula ja sakslane Alexander Daun.

Samas ei treeni Avameri igapäevaselt juhendajate silme all, vaid on pigem iseseisev sportlane. Oma trumpideks peab 21-aastane Avameri tagantkäe blokki ja eestkäe topsi.

 "Oma mängustiiliga ma olen kindlasti üks selline vastane, kellega mängides teistel tekivad probleemid. Ma ei ole standardne mängija. Eelmine aasta olin Saksamaal treeninglaagris ja tegin seal trenni. Asi on selles, et mida paremad on su treeningpartnerid, seda parem on su enda mäng. Seega, mida paremaks sa lähed, seda paremaid partnereid on sul vaja," jätkas Avameri.

Ehkki andekas neiu kombineerib sporditegemist nii ülikooliõpingute kui tööga, usub ta, et praegu pole ükski kolmest tegevusest liiga palju kannatama pidanud. Lauatennis kuulub plaanidesse ka edaspidi.

 "Kindlasti üheks eesmärgiks oleks olümpiamängudele pääsemine. Kui minu jaoks poleks see niivõrd oluline olnud, ma ütleks, et ma poleks sellega nii kaua tegelenud," lisas Avameri.

 Järgmise suure võistlusena seisavad Avameril ees täiskasvanute maailmameistrivõistlused.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: