Epp Paalberg lõpetas taliuniversiaadil esikümne piirimail ({{commentsTotal}})

Eesti suusaorienteerujad universiaadil. Vasakult Doris Kudre, Jonne Rooma, Epp Paalberg, Silvia Luup. Autor/allikas: Raul Kudre

Eesti suusaorienteerujad saavutasid Krasnojarskis toimuval taliuniversiaadil koondise parimad kohad ühisstardiga lühirajal.

Naiste seast tegi hiilgava sõidu Epp Paalberg, kes kaotas 8,3 km pikkusel rajal võitjale ainult 2.21. Kümnes koht jäi vaid ühe sekundi kaugusele, selle napsas väga tugeva lõpuspurdiga tema eest itaallanna Stefania Corradini. Tasavägises võistluses medalitele tuli võitjaks soomlanna Liisa Nenonen ajaga 37.07, hõbeda teenis venelanna Marina Vjatkina (+0.07) ja pronksi tšehhitar Petra Hancova (+0.19).

"Sain stardist hästi minema ja püsisin ilusti parematega konkurentsis. Raja teises poole tulid kogneva väsimuse foonil sisse mõned väikesed teevalikuvead, kuid lõppkohta need väga oluliselt ei mõjutanud. Olen nii tänase kui ka oma eelmiste univerisaadistartidega  rahul, sest olen vormi hästi ajastanud ja tegin siin hooaja parimad sooritused," lausus Paalberg.

Doris Kudre (+4.35) sai 21. koha, Katrina Ojavee (+7.25) 27., Silvia Luup (+7.41) 28. ja Jonna Rooma 32. koha (+11.09).

Meeste kategoorias oli heitlus medalitele veelgi pinevam, sest kolm liidrit olid 9,3 km pikkuse raja eelviimases kontrollpunktis koos ning otsustavaks sai teevalik viimasesse kontrollpunkti suusastaadionil. Kahest variandist valis kiirema ainsana norralane Jörgen Baklid, kes edestas tänu sellele  finišis venelasi Sergei Gorlanovit kolme ja Vladislav Kisseljovi 12 sekundiga.

Eesti meestekoondise parima soorituse eest hoolitses juunior Andres Rõõm, kes alistas lõpuspurdiga tšehh Vojtech Matusi ning saavutas 18. koha finišeerides +3.18 pärast võitjat.

Kevin Hallop sai 22. koha (+4.20), Kaarel Vesilind oli 29. (+5.53), Sander Pritsik 31. (+6.19), Rimmo Rõõm 33. (+6.56) ja Georg Caius Kutsar 34. (+7.03).