Kalev/Cramo võitis Ühisliigas suureskooriliselt tabeli viimast ({{commentsTotal}})

{{1551628080000 | amCalendar}}

Korvpalli VTB Ühisliigas võõrustas BC Kalev/Cramo Kalevi spordihallis tabeli viimast Minski Tsmoki korvpalliklubi, kes alistati tulemusega 108:83.

Avaveerandi keskel oli Kalev/Cramo edu kasvanud kaheksapunktiliseks, kuid seisult 16:8 hakkas Valgevene klubi vahet vähendama ning 37 sekundit enne esimese mänguaja lõppu asusid külalised 23:22 juhtima. Wroteni täpne tabamus viis Kalev/Cramo teisele veerandile vastu siiski ühepunktilisest eduseisust.

Teine veerand algas tasavägiselt, kuid Kalev/Cramo tegi seejärel 9:0 spurdi ning asus kohtumist 5.44 enne poolajavile juhtima 39:29. Lähemale kui kaheksa punkti Minsk enam ei jõudnudki ning teisele poolajale lähevad klubid vastu Kalev/Cramo juhtimisel 57:43.

Kolmandat mänguaega alustas paremini Minsk, kes vähendas vahet kohe seitsme punkti võrra. Seitse vabaviset ning kaks kaugviset tabanud Minsk sai Kalev/Cramole kaks minutit enne otsustavat veerandit küll üheksa punkti kaugusele, kuid Dorbeki ja Kitsingu täpsed kaugvisked viisid Eesti meistri viimasele mänguajale vastu 75:64 eduseisust.

Otsustaval veerandil kasvatas Kalev/Cramo vaikselt oma edu ning neli minutit enne lõpuvile juhiti Minski ees 25 punktiga, 99:74. Valgevene klubi üritas küll veel vastasele lähemale saada, kuid võõrustajad võtsid siiski suureskoorile võidu 108:83.

Kalev/Cramo resultatiivseim mängija oli 26 punkti ja nelja lauapalligaArnett Moultrie. 17 silma, kuus lauapalli ja neli korvisöötu lisas Maksim Salash. Vastaste parim oli 19 punkti, kolme resultatiivse söödu ja kolme lauapalliga Devon Saddler.

Kalev/Cramo tabas kaugviskeid 53-protsendiliselt, Minsk 24%. Vabaviskeid teenis Kalev/Cramo 22, millest tabas 20, Minski vastavad numbrid olid 23 ja 17.

Enne tänast kohtumist mängisid meeskonnad 13. jaanuaril. Toona võidutses samuti Kalev/Cramo tulemusega 95:82. Minski Tsmoki vallandas peale seda kaotust klubi pikaaegse treeneri Aleksandr Krutikovi.

Edetabelis jätkab Kalev/Cramo üheksandal kohal kaheksa võidu ja kümne kaotusega. Sama palju on võite ja kaotusi kaheksandal positsioonil paikneva Avtodoriga. Valgevene klubi jätkab kahe võidu ja 15 kaotusega edetabeli viimasel real.