Pudeleid loopivad jalgratturid hakkavad trahvi maksma

Jalgrattur pudelitega
Jalgrattur pudelitega Autor/allikas: AP/Scanpix

Rahvusvaheline jalgrattaliit UCI soovib lõpetada jalgratturite kombe visata oma prügi, eelkõige tühjad pudelid ja geelipakendid, suvalisel hetkel raja äärde.

Paljudel ratturitel on tavaks just nii tühjenenud joogipudelite ja muu sellisega käituda. Raja kõrval olevate fännide jaoks on tegemist aga oluliste suveniiridega, mis haaratakse kaasa.

Siiski jätab säärane käitumine teele palju prahti ja pudelite loopimine võib teinekord isegi ohtlik olla. Seetõttu hakkab UCI keelust üleastujaid trahvima kuni 1000 šveitsi frangiga (ca 880 eurot). Küll aga on ratturitel võimalik võistluse jooksul jätta oma "taara" spetsiaalsetesse prügitsoonidesse.

"Me peame peatama need ratturid, kes jätavad oma prügi igale poole. Me peame peatama need, kes sõidavad oma meeskonna auto kõrval, aga viskavad oma pudelid otsekohe vastu taevast," kommenteeris UCI kõrge ametnik Philippe Marien väljaandele Het Nieuwsblad.

"World Touri profisõitjad on teistele eeskujuks. Kõrgemate trahvidega tahame tõsta standardeid ning juhtida tähelepanu asja vastutustundlikule je ökoloogilisele poolele."

Marieni sõnul võib pudelite loopimisel olla teinekord ka päris paha tagajärg. "Sõitja, kes viskab pooltäis või tühja pudelit - see on eluohtlik. Me ei soovi seda enam näha."

Belglasest olümpiavõitja Greg van Avermaet näeb siiski ka asja teist külge. "Lastele meeldib saada tühja pudelit kui suveniiri. See on mingil moel jalgrattaspordi võlu."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: