Võrtsjärvel peetakse talisurfi Euroopa meistrivõistlused

Talisurf
Talisurf Autor/allikas: Enda Pärisma

Talisurfi tänavused Euroopa meistrivõistlusedpeetakse 22.–24. veebruarini Viljandimaal Vaiblas, Võrtsjärvel. Võistlused viiakse läbi kolmes erinevas distsipliinis – slaalomis, kursisõidus ja GPS kiirussõidus.

Talisurfi juured on pärit Eestist. 1976. aasta talvel konstrueerisid eestlased esimese võistlusklassi – purisuusa. Täna, üle 40 aasta hiljem, on võistlusklasse palju rohkem. Meie regioonis on neist populaarseim universaalne jääl kihutav purjekelgu-klass.

Rahvusvahelisi talisurfi tiitlivõistlusi on korraldatud ligi 40 aastat. Eestis ollakse suurüritusega kuuendat korda. Selle aasta MM (WISSA) toimus kahe nädala eest Ameerika Ühendriikides, Fond du Lacis Wisconsini osariigis. Eestlastel läks seal väga hästi: Boris Ljubtšenko ja Raul Mihkel Anton tõid MM-ilt koju kaks kuldset ja kaks hõbedast medalit.

Eestisse saabub üle poolesaja talisurfi tipptegija Lätist, Leedust, Poolast, Soomest, Venemaalt, Eestist ja võib-olla ka Rootsist. Kuigi MM-il oli umbes samavõrd palju osalejaid, siis vähemalt kelgu-klassis on konkurents oluliselt tihedam, sest Eestis on kohal kõik viimaste aastate maailmameistrid – lätlane Aleksandrs Leontjevs, soomlased Feodor Gurvits ja Marianne Rautelin, leedukad Paulius ja Audrius Voverys ning venelased Grigori Mihhailov ja Andrei Baljakin ning eestlastest maailmameistrid Boris Ljubtšenko ja Tõnis Salong.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: