FOTOD | Kaks MM-kulda võitnud jääsurfar jõudis Eestisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA-s Wisconsinis peetud jää- ja lumesurfi maailmameistrivõistlustel kaks kuldmedalit võitnud Boris Ljubtšenko jõudis tagasi kodumaale.

Ljubtšenko tuli maailmameistriks jääsurfi lühirajaslaalomis ja kursisõidus. Kiirussõidus said nii Ljubtšenko kui Raul Mihkel Anton kirja 58-kilomeetrise tunnikiiruse, millega jäädi jagama teist-kolmandat kohta.

Varasemast kuuluvad Ljubtšenko auhinnakappi hõbemedalid 2017. ja 2018. aasta MM-idelt. Möödunud aastal valiti mees Hiiumaa aasta sportlaseks. Igapäevaselt töötab Ljubtšenko Hiiumaa spordikoolis purjelaua ja jääpurjelaua treenerina.

"USA-sse sõites mõtlesin, et kas kõik või mitte midagi. Tahtsin väga sellest teise koha staatusest välja saada ja näidata usakatele tõelist taset. Kindlasti tahtsin tõestada ennast iseendale ja teistele," ütles Ljubtšenko.

Küsimusele, millal ta sai aru, et võidab kaks kulda, vastas Ljubtšenko, et viimasel päeval. Eelviimasel päeval oli kaks kukkumist ja õhtul punkte kokku lugedes oli tal teadmine, et on teisel kohal. Õnneks oli ta aga punktid valesti kokku arvestanud, kuna üks kukkumistest oli kvalifikatsioonivõistlus, milles punkte ei anta. Viimasel päeval ebasobivate ilmaolude tõttu sõite ei toimunud ja lõpptulemuste avaldumisel sai ta üllatuslikult teada, et on ülekaalukalt võistluste võitja.

"Talisurfi maailmameistrivõistlused on ühed sõbralikumad võistlused üldse, mida olen kogenud. Elame üksteisele väga kaasa. Kui nt Tobias (rootslane Tobias Bodin) sõidab minust mööda, siis ma pigem elan tema tugevusele kaasa ja õnnitlen teda," märkis Ljubtšenko.

Nädalavahetusel toimuvad Eesti meistrivõistlused jääsurfis ja Boris Ljubtšenko loodab kindlasti ka nendel osaleda. Samuti osaleb Boris veebruari lõpus toimuvatel talisurfi Euroopa meistrivõistlustel Võrtsjärvel.

Winnebago järvel võisteldi seitsmes erinevas jääsurfiklassis. Lisaks jääsurfikelkudele peeti eraldi arvestust surfilohedele ja puritiibadele.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: