Ultrasportlane Ratasepp ei peatu - nüüd on sihiks lausa 40-kordne triatlon

Ultratriatleet Rait Ratasepp võtab järgmiseks aastaks uue sihi. Ta plaanib läbida lausa 40-kordse triatloni. Ratasepp on oma latti aasta-aastalt kahekordistanud: 2016. aastal oli kavas viiekordne, 2017. aastal kümnekordne ja mullu 20-kordne triatlon.

Nüüd siis on järg 40-kordse käes. Sarnaselt mullusele tuleb ka nüüd katsumusele üksi vastu minna. "Ma tean, et eelmine aasta ütlesin, et ma enam üksinda ei plaani teha ja tahaks teistega võistelda, aga paraku on nii, et mul tuleb asju taas üksinda teha," lausus Ratasepp tänasel pressikonverentsil. "Seda, mida ma plaanin, ei korraldata. Nii lihtne see ongi."

Ratasepp läheb taas Kanaari saartele Fuerteventurale ning peab läbima 152 km ujudes, 7200 km ratta seljas ja 1688 km joostes. Ajavahemikuks kujuneb septembri lõpp kuni novembri algus. "Kui ajagraafik on sama, siis on võimalik püstitada Guinnessi rekord. Annan veebruaris avalduse sisse, et soovin rekordit teha," lisas ultratriatleet.

Ratasepp tõi näite ühest prantslasest, kes on läbinud 41 triatloni järjest ja ühest ameeriklasest, kes tegi neid koguni 50, kuid eestlane plaanib olla konkurentidest kiirem. Seda lihtsal põhjusel - ta tahab, et päevas jääks aega ka muuks kui sportimiseks.

"Tõenäoliselt kaasneb sellega see, et pean korraldama endale elektroonilise ajavõtu, rajad tuleb lasta ära mõõdistada inimeste poolt, kel on spetsiaalne sertifikaat," loetles Ratasepp. "Mul peab iga päev olema vähemalt kaks tunnistajat, kes peavad blogi. Iga asi, mis juhtub, tuleb blogisse kirja panna. Pean seda iga päev videode ja fotodega kajastama ja kõik neile esitama."

Guinessi rekordit läheb ta proovima ka maratonide arvestuses. "See oli mul eelmine aasta suur eesmärk - teha kõik maratonid alla nelja tunni ja õnnestus. 40-kordsega tahan samamoodi teha. Selle peale tasub ka võtta Guinnessi rekordi üritus. Teha 40 maratoni järjest kõige kiiremini mis seni tehtud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: