Kert Toobal: vastased on jõukohased ja heal päeval alistatavad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti rahvusmeeskond mängib septembris EM-finaalturniiril ühes alagrupis Hollandi, Poola, Tšehhi, Ukraina ja Montenegroga. Koondise kapteni Kert Toobali sõnul on vastaseid jõukohased ning kõik on eelkõige mängijate enda kätes.

"See on selline grupp, kus päris palju on meie enda kätes. Seal on palju vastaseid, kes on meile jõukohased ja kelle vastu me oleme võimelised mängima ja heal päeval ka alistama," ütles Toobal intervjuus ERR-ile. "Sellisel turniiril saab oluliseks, kui vastupidavad keegi on. Osad meeskonnad hakkavad niikuinii mingil hetkel ära vajuma. Näiteks Montenegroga on parem lõpu poole mängida. Meie eesmärk on saada kõige pealt alagrupis nelja hulka. Küsimus on, et kui sinna saame, siis kes teiselt poolt võiks hakata vastu tulema. Seal enam nii lihtne ei ole. Selles mõttes on ta põnev kindlasti. Minu jaoks on Montenegro ebameeldiv meeskond ja Ukraina on ka tõusutrendiga meeskond. Kindlasti oleks võinud hullemini minna."

Toobali sõnul on Hollandi meeskonnad hetkel palju segadust, sest paar mängijat, kes olid MM-il põhikoosseisus, on tänaseks võrkpalliga lõpparve teinud. Vahetunud on ka peatreener ning uut ei ole veel avalikustatud. "Kuna nad mängivad kodus, siis nad panustavad sinna nii palju kui võimalik," jätkas Toobal. "Poola (maailmameister - toim.) on niikuinii nagu ta on ja Tšehhi - kui oli valida Bulgaaria, Saksamaa, Tšehhi ja Soome vahel, siis eestlaste jaoks oleks kõige põnevam olnud Soome, aga Tšehhit oleme heal päeval võitnud ja oleme ka kaotanud neile. Ta on meie masti meeskond ja on heal päeval võidetav. Jõukohane vastane."

Toobal usub, et kõik meeskonnad üritavad jõuda alagrupis nii kõrgele kohale kui võimalik ja mitte mõelda kaugemale ette. "Ma arvan, et kui keegi võib ette mõelda, siis see on Poola, teised pigem ei mõtle. See mitmendana sa lõpetad alagrupis, see annab hiljem koha isegi siis, kui kaheksandikfinaalis kaotad," rääkis Toobal. "Meie läheme mängima iga mängu nagu viimast ja kõik, mis tuleb see tuleb. Sellisel turniiril on pigem see, et saaksid oma hea rütmi ja hoo ja siis mängidki. Vahet pole, kes sellele päeval sul vastas on."

Eesti alagrupi mängud peetakse Hollandis ning see on rahvusmeeskonnale ideaalseks variandiks, sest just selle riigiga on Eestil hea lennuühenduses. "Ma arvan kindlasti, et Amsterdam on põnev ja huvitav linn, kus on palju tegemist ja otseühendus on samuti olemas. Teistesse linnadesse ei saa. Hollandisse saab kasvõi auto või bussiga minna. Kindlasti on ta kompaktne ja koos - sul on võimalus muud tegevust ka leida ja kui õnnesutb alagrupist edasi pääseda, siis Belgia ja need mängud on ka seal samas. Ei ole nii, et pead Sloveeniasse minema ja siis hiljem Prantsusmaale."

EM-finaalturniir toimub 13. kuni 29. septembrini. Eesti meeskond osaleb seal viiendat korda.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: