Julija Mõnnakmäe: nii enda kui koondise huvides üritan leida välisklubi

ETV spordisaate stuudios käis võrkpallist rääkimas Eesti naiskonna asendamatu sidemängija Julija Mõnnakmäe.

Hetkel on kindlasti tore aeg käsil - kõik kutsuvad külla, esinema, õnnitlevad.

Jah, see võit oli niivõrd suur, et meie jaoks, kui mängijatele on see nagu iga koondise mängu võit, aga nüüd saan ma aru, et see võit on palju suurem võit. Eile kutsuti meid Kertu Laagiga Kohila võrkpalliklubisse, kus toimus noorteturniir 21 võistkonnaga ja meid kutsuti sinna tervitama ja kõnet pidama. Ma olen väga tänulik, et meid kutsutakse igale poole. Me oleme pildis ja meid õnnitletakse. Seal oli ka väga palju noortetreenereid, kelle töö on tohutu, mida tehakse noortega ja see oli auasi olla justkui vanas klubis ja vanas saalis, kus ma isegi mängisin ja seal oli palju inimesi, kes olid seotud Viljandi Metalliga, kus ma enne mängisin ja kus ka väga paljud koondislased mängisid. Minu esimene treener oli seal, see oli väga tore, et meid õnnitleti ja see oli suur võit kogu Eesti ja Eesti võrkpalli jaoks.

Koondise geograafia on lai. Mängijaid on igalt poolt. On kellega suhelda ja see mäng läheb paljudele korda.

Kindlasti. Me ise oleme ka arutanud, et võit on võit ja meie jaoks on oluline, aga selle olulisus tuli selles välja, et kui inimesed hakkasid meid õnnitlema ja täiesti võõrad inimesed samuti. Esimene treener helistas ja ütles, et Eestimaa on nüüd rõõmus ja kõik õnnitlevad teda, ka hoopis teiste spordialade esindajad. Me oleme midagi suurt ära teinud.

Sa palju hüpata ei saa, kuna sa oled hetkel töötu ja klubitu. Mängisid kahekuulise lepinguga Tartu naiskonna juures, mis saab edasi?

Hetkeseisuga käivad läbirääkimised Tartuga ja üritan leida ka välisklubi. Minu enda ja koondise huvides on kasulik, kui olen välismaal. Praegu on sees seis, et Euroopas lähevad seisud kinni 30. jaanuaril ja mõnes liigas ka varem. See on lühike aeg, kus ma peaksin leidma välisklubi. Kui ei leia, siis läheb väga raskeks. Mõnes liigas on erand, et saab teha meditsiinilise transfer'i (ülemineku). Kui juhtub, et jään välisklubita, siis üritan teha kindlasti nii, et mängin ja aitan koondist suvel.

Head võistkonda on sidemängijal väga keeruline leida?

Jah, välisklubides komplekteeritakse võistkonnad alates sidemängijast ja tema ümber rajatakse ülejäänud võistkond. Ainus võimalus on, kui keegi vigastab end või ei sobi mängustiili poolest, siis ta vahetatakse välja. Jah, keeruline on.

Kuidas sina ennast asendamatuks mänginud oled ja kas sa loodad, et see furoor aitab sidemängija positsiooni ka noorte seas populariseerida? Et tuleks tugevam konkurents?

Ma arvan, et asendamatud mängijaid ei ole. Seda on koondis näidanud, et mul on alati väga kindel olla platsil, et ma tean, et Kaisa tuleb täna minu asemel, kui ma tean, et mul ei lähe nii hästi ja Liis Noormets, kes on natuke vigastatud, aga ma loodan, et ta saab varsti jalad alla. Ma üritan anda endast seda poolt edasi, et noored tuleksid võrkpalli mängima ja tahaksid olla ka sidemängijad. See on natuke keeruline positsioon. Noorte treenerid näevad kohe algul ära, kes iseloomult sobib ja suudab seda positsiooni välja mängida. See ei ole niivõrd noorte otsus, vaid tuleb aastatega, kui nähakse, kas ollakse sidemängija või mõni muu positsiooni mängija.

Kuna Tartu naiskonna sidemängija on vigastatud, siis asendab Mõnnakmäe teda järgmises kahes kohtumises, mis toimuvad Leedus.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: