Läänemaa sporditähed pannakse raamatusse ja filmi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Spordiliidu Läänela poolt oma 90. tegevusaasta puhul ellu kutsutud projekti raames pannakse kaante vahele aastate jooksul Lääne maakonna parimateks sportlasteks valitud persoonide lood. Lisaks valmib Läänemaa spordielu kajastav dokumentaalfilm.

Spordiliidu Läänela tegevjuht Ülle Lass kogub infot sportlaste kohta, kes on valitud Lääne maakonna parimateks. Viimaste kümnendite puhul on abiks maakonnalehe Lääne Elu vanade numbrite spordiküljed. Kaugemasse minevikku jäävate ja vähemtuntud sportlaste jälgede ajamine võib olla aga palju keerulisem ja teha tuleb lausa detektiivitööd, vahendas "Aktuaalne kaamera".

MTÜ Lääne Maakonna Spordiliit Läänela tegevjuht Ülle Lass ütles, et näiteks sai ta ühe inimese andmed kätte Šveitsist ja seda praegu maakonnas tegutsevate spordiinimeste toel.

Kui raamat "Läänela 90 - Läänemaa spordi lugu" keskendub parimatele sportlastele, siis sama nime kandev dokumentaalfilm vaatleb maakonna spordielu hetkeseisu.

Filmi autor Kelli Seiton ütles, et kõige raskem on filmi tegemise juures olnud valik, mida umbes 40 minuti pikkuses teoses vaatajateni tuua.

"Läänemaal on nii palju erinevaid ägedaid alasid ja inimesi. Neid medaleid on ka nii palju - keda üldse esile tuua ja alati ei peagi need olema medalid. Mõnikord on ka lihtsalt vaim, et need inimesed käivad koos ja emotsioon, et see on lihtsalt nii äge, et nii raske on valida, kes siis räägib selles filmis," nentis ta.

Seiton ütles, et filmis saavad sõna 14 Läänemaa spordiga seotud inimest. Võttel käies püüti katta Läänemaad võimalikult laialt.

"Käisime Nõva metsades orienteerumas, Tuksi spordibaasis korvpalli mängimas, siis oleme käinud Lihulas maadlemas, mis on nüüd küll Pärnumaa, aga hingelt ikkagi meie oma. Siis käisime veel ka Haapsalus muidugi, jää peal, igal pool põhimõtteliselt oleme üritanud käia," rääkis Seiton.

Ülle Lassi sõnul peaks film esilinastuma jaanuaris ja raamat ilmub, kas veebruaris või märtsis.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: